12-latka ranna po nadepnięciu na wystający z ziemi pręt: nieznane okoliczności zdarzenia

12-latka ranna po nadepnięciu na wystający z ziemi pręt: nieznane okoliczności zdarzenia

W poprzednią niedzielę, dokładnie o 15.30, na ulicy Orężnej, niedaleko przejazdu kolejowego, miało miejsce niecodzienne zdarzenie. 12-letnia dziewczynka przypadkiem nadepnęła na metalowy pręt wystający z ziemi, który przebił jej stopę, powodując poważne obrażenia.

Nie jest do końca jasne jak doszło do tego wypadku. Nie wiadomo również, dlaczego niebezpieczny element znajdował się w tak bliskiej odległości od chodnika. Co najważniejsze, kiedy dziewczyna stanęła na pręcie, jego zaostrzony koniec przebił jej stopę. Do miejsca incydentu natychmiast wezwano dwie jednostki straży pożarnej oraz karetkę pogotowia.

Oficer prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, młodszy brygadier Łukasz Darmofalski wyjaśniał postępowanie służb ratunkowych na miejscu wypadku. „Strażacy przystąpili do działań mających na celu uwolnić dziewczynkę, które polegały na odcięciu pręta” – stwierdził Darmofalski. „Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, poszkodowana 12-latka została przewieziona do szpitala” – dodał.