120 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie: uroczyste obchody rocznicy

120 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie: uroczyste obchody rocznicy

W dniu 16 września, sobotę, strażacy z OSP Piaseczno mieli powód do świętowania – upłynęło dokładnie 120 lat od momentu założenia ich jednostki. Tego dnia potwierdzili, że są nie tylko niezrównani w niesieniu pomocy lokalnej społeczności, ale też umieją doskonale celebrować tak ważne momenty.

Święto rozpoczęło się od mszy świętej, której zadaniem było uczczenie strażaków, a miała ona miejsce w kościele Św. Anny w Piasecznie. Mszę celebrowała dwójka księży – miejscowy proboszcz, Andrzej Krynicki oraz Marcin Kamiński, który niegdyś był członkiem OSP Piaseczno. Po zakończeniu obrzędów religijnych, mieszkańcy miasta mieli okazję obserwować imponujący przemarsz uczestników uroczystości. Przemarsz prowadziły młodzieżowa orkiestra dęta OSP oraz grupa taneczna Aplauz pochodząca z Krasocina.

Do miejsca docelowego – remizy przy ulicy Dworcowej – przybyli uczniowie pamięci dwóch kolegów z OSP Żukowo, którzy zgubili swoje życie w tragicznym wypadku drogowym dnia 15 września. Po tym smutnym momencie, ceremonia kontynuowała się z podniesieniem flagi narodowej i intonacją hymnu państwowego, po czym odbył się oficjalny apel. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie, Sebastian Drążkiewicz, przywitał gości, a następnie Elwira Dołubizna prezentowała historię OSP Piaseczno, opartą na danych zgromadzonych przez strażackiego kronikarza, Dawida Miszkiewicza.