23-letni kierowca pędził po Runowie z prędkością 117 km/h

23-letni kierowca pędził po Runowie z prędkością 117 km/h

Policjantki i policjanci z Piaseczna, miejscowości nieopodal Warszawy, zatrzymali niedawno młodego mężczyznę. Był to 23-letni kierowca, który zdecydował się na skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. W Runowie, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h, jechał swoim audi z zawrotną prędkością 117 km/h.

Bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza w sezonie zimowym, jest priorytetem dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tej odpowiedzialności. Przykładem takiej osoby jest wspomniany 23-letni kierowca audi. Jak poinformowała Magdalena Gąsowska, rzeczniczka policji z Piaseczna, młody człowiek lekceważył przepisy ruchu drogowego i pędził swoim pojazdem przez Runów z prędkością ponad dwukrotnie wyższą niż dozwolona.

Kiedy policjanci go zatrzymali i postawili pytanie o powód takiej jazdy, 23-latek nie potrafił podać żadnej sensownej odpowiedzi. Mimo usilnych prób znalezienia jakiegoś uzasadnienia dla swojego działania, wydawało się, że nic nie mogło tłumaczyć jego roztargnienia i lekceważenia bezpieczeństwa na drodze – dodała rzeczniczka.