Aktualna sytuacja drogowa w Żabieńcu: Prace na głównej arterii komunikacyjnej

Aktualna sytuacja drogowa w Żabieńcu: Prace na głównej arterii komunikacyjnej

W miejscowości Żabieniec, przy ulicy Głównej, od 6 czerwca 2024 roku trwają interwencje drogowe. Przewiduje się, że modernizacja tej części infrastruktury miejskiej potrwa jeszcze ponad tydzień. Głównym celem remontu jest wymiana istniejącej nawierzchni drogi. Prace remontowe obejmują odcinek począwszy od kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej aż do punktu, gdzie droga przecina tory kolejowe. Ostatecznie, dzięki temu przedsięwzięciu, jakość i bezpieczeństwo podróżowania tym odcinkiem drogi będą zdecydowanie lepsze, co przyniesie korzyści wszystkim jej użytkownikom.

Jednak niestety, takie prace zawsze wiążą się z pewnymi niedogodnościami dla kierowców. Starostwo Powiatowe w Piasecznie informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym, zwłaszcza w dniach 13 i 14 czerwca 2024 r. W tych dniach, ulica Główna zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów między godzinami 7:00 a 17:00.

Dodatkowo, w dniu 13 czerwca 2024 r., w czwartek, na trasie remontowanej drogi zostanie zawieszona obsługa linii autobusowej L23. Rozpoczęcie prac planowane jest od strony kościoła parafialnego. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu prac i swobodnego dostępu dla maszyn budowlanych, wprowadzone zostało również ograniczenie dotyczące parkowania pojazdów na jezdni w wymienionych wcześniej dniach. To pozwoli przyspieszyć tempo realizacji robót drogowych.