Alarmy bombowe w pierwszy dzień szkoły

Alarmy bombowe w pierwszy dzień szkoły

Dokładnie takie wydarzenia miały miejsce dzisiaj na terenie naszego powiatu. Na chwilę obecną nie wiadomo czy alarmy były prawdziwe oraz kto był ich nadawcą.

Nowy rok szkolny i bomby

Pierwsza informacja o bombie, która mogła zostać podłożona, została przekazana ok godziny 7 rano, miało to miejsce w szkole w Głoskowie, nieco po ponad godzinę podobne zgłoszenie odnotowano także w Chyliczkach na ul. Łamanej, gdzie znajduje się przedszkole. Niestety to nie koniec alarmów, ponieważ zaledwie kilka minut później odebrano kolejne już zgłoszenie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Cecylii Plater-Zyberkówny. Takie informacje przekazał mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Na szczęście w chwili przekazania tej informacji w pierwszej ze szkół znajdowali się tylko pracownicy, w drugim przypadku natomiast na terenie placówki przebywało jedno dziecko. W przypadku ostatniego zgłoszenia podjęto natychmiastową decyzję o ewakuacji wszystkich osób znajdujących się obecnie na tym terenie.

Kto jest za to odpowiedzialny?

Niestety, na chwilę obecną nie są znane żadne informacje odnośnie osoby bądź osób, które mogłyby być odpowiedzialne za taki alarm. Z pewnością funkcjonariusze Policji będą starali się w najbliższych dniach ustalić personalia sprawców. Mamy także nadzieje, że zostaną oni postawieni do odpowiedzialności za robienie sobie tego typu żartów. Każdy taki alarm zawsze traktowany jest bardzo poważnie, nie tylko ewakuuje się wszystkie osoby, których życiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Prowadzi to także do zaangażowania wielu służb, których zadaniem jest zabezpieczenie terenu, oraz dokładnie sprawdzenie całości budynku. Wiadomo też, że takie akcje są bardzo kosztowne, w związku z tym mamy nadzieje, że sprawcy szybko zostaną namierzeni.