Bezpieczeństwo mieszkańców Chylic zagrożone po likwidacji przejścia dla pieszych

Bezpieczeństwo mieszkańców Chylic zagrożone po likwidacji przejścia dla pieszych

Niedawno gmina doprowadziła do realizacji budowy ulicy Piaskowej w Chylicach. Budowa ta przypadła na okres, kiedy zdecydowano o usunięciu przejścia dla pieszych znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Starochylickiej i Piaskowej. Niestety, ten ruch przyniósł ze sobą wzrost niebezpieczeństwa dla pieszych poruszających się tym obszarem.

Ulica Starochylicka to arteria komunikacyjna łącząca Piaseczno z Konstancinem-Jeziorną, z charakterystycznym dużym natężeniem ruchu. W jej pobliżu mieszka wiele osób, które korzystały z usytuowanego przy Piaskowej przejścia dla pieszych. Dla mieszkańców osiedlających się po wschodniej stronie Starochylickiej, stanowiło ono drogę do miejskich udogodnień, takich jak sklep Żabka czy przystanek autobusowy.

Jednak, jak zauważa pani Ewa, mieszkaniec okolicy, usuwanie przejścia wpłynęło negatywnie także na tych, którzy pragnęli dostać się na zachodnią stronę Starochylickiej. Po tej stronie znajduje się bowiem chodnik prowadzący do szkoły, do którego dostęp stał się teraz znacznie utrudniony. Mieszkańcy narażeni są na ryzyko, przechodząc przez ruchliwą Starochylicką, gdzie brak bezpiecznych pasów przechodzenia dla pieszych.