Bezpłatna sterylizacja i czipowanie zwierząt w Piasecznie!

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie zwierząt w Piasecznie!

Posiadacze kotów i psów mogą wziąć udział w tegorocznej akcji bezpłatnej sterylizacji, kastracji i czipowania zwierząt domowych. Akcja została stworzona dla mieszkańców gminy Piaseczno, których nie stać na tego typu zabiegi. Sterylizacja zapobiega bezdomności zwierząt domowych, a także korzystnie wpływa na zdrowie pupili.

Zadbaj o swojego pupila i zapobiegaj bezdomności zwierząt

Nie ma nic słodszego od puszystych kociąt i maleńkich szczeniąt, jednak to właśnie one zostają wyrzucane na ulicę, zabijane lub oddawane do schronisk. Z tego powodu miłośnicy zwierząt dokładają wszelkich starań, by populację kotów i psów kontrolować poprzez sterylizację i kastrację. W ten sposób ograniczamy cierpienie zwierząt domowych.

Według dostępnej wiedzy sterylizacja zapobiega również licznym chorobom, które skracają życie zarówno kotów, jak i psów. Ponadto wysterylizowane zwierzę jest spokojniejsze.

Dzięki staraniom gminy Piaseczno osoby, które nie mają pieniędzy na sterylizację pupila, od dzisiaj mogą to zrobić bezpłatnie. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest okazanie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Darmowe zabiegi realizuje 12 wybranych placówek weterynaryjnych w Piasecznie. Wystarczy zadzwonić i zapytać, czy dany gabinet weterynaryjny oferuje bezpłatną sterylizację.

Czipowanie psów i kotów, co to daje?

Kolejnym warunkiem uczestnictwa w darmowej sterylizacji pupila jest chip. Zwierzę powinno być zaczipowane przed wizytą lub w jej trakcie. Ten zabieg także jest bezpłatny i co najważniejsze, bezbolesny dla zwierzaka. Wstrzyknięcie chipu trwa chwilę, a daje wiele. W ten sposób dane na temat zwierzaka i właściciela trafiają do bazy danych. Dzięki temu, gdy zwierzę zaginie, można szybko ustalić jego właściciela. To niezawodny sposób na to, by zaginiony pupil wrócił do nas cały i zdrowy, zamiast błąkać się bez końca po ulicach.

Akcja bezpłatnej sterylizacji i czipowania potrwa do końca roku 2022, chyba że środki finansowe wyczerpią się wcześniej. Organizatorzy akcji apelują, by z bezpłatnej oferty skorzystały jedynie osoby, których nie stać na sfinansowanie zabiegu.

Jeden komentarz o “Bezpłatna sterylizacja i czipowanie zwierząt w Piasecznie!

  1. Świetna wiadomość. Sterylizacja i czipowanie psa to podstawa, ale niestety niektórzy ludzie nie chcą wydawać na to pieniędzy a pozwala to o uniknięcie kłopotów w przyszłości

Comments are closed.