Budowa drogi 721 w województwie mazowieckim: otwarcie ofert i dalsze plany

Budowa drogi 721 w województwie mazowieckim: otwarcie ofert i dalsze plany

W ciepłe letnie miesiące bieżącego roku, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich uruchomił proces przetargowy na realizację budowy fragmentu drogi o numerze 721. Ta część trasy ma prowadzić od ulicy Julianowskiej w Piasecznie aż do ulicy Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Teraz, po kilku miesiącach, przyszedł czas na ujawnienie złożonych propozycji. W zmaganiach o prawo do wykonania tego zadania chce wziąć udział aż siedmiu potencjalnych wykonawców. Firma Skanska okazała się być tym podmiotem, który zaoferował najbardziej atrakcyjne warunki.

Cały proces przetargowy uległ nieco wydłużeniu i niewykluczone jest, że jeszcze przez kilka nadchodzących miesięcy będzie trwać. Niemniej jednak, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Monika Burdon, przekonuje, że prace związane z budową drogi rozpoczną się na pewno już w pierwszej części nadchodzącego roku. Na wykonanie niemalże pięciokilometrowego odcinka drogi zgłosiło się siedem firm. Najbardziej konkurencyjną ofertą okazała się ta złożona przez już wcześniej wspomnianą firmę Skanska, która zaproponowała cenę lekko przekraczającą 84,2 mln złotych, w porównaniu do najwyżej wycenionej oferty na ponad 122,8 milionów złotych. Warto zauważyć, że na ten cel zarezerwowano w budżecie kwotę nieco przewyższającą 94,4 mln zł.

Monika Burdon dodatkowo informuje, że obecnie trwa etap analizy i weryfikacji wszystkich ofert, co może potrwać jeszcze pewien czas. Na tę chwilę nie jest jeszcze wiadomo czy któraś z firm zdecyduje się na odwołanie od wyniku postępowania przetargowego. Obecnie bardzo wąski i usiany dziurami odcinek drogi 721 między Piasecznem a Konstancinem, którego brakuje nawet pobocza, ma za jakiś czas prezentować się zupełnie inaczej. Planowane jest wykonanie nowej nawierzchni oraz oświetlenia, a także budowa chodników i ścieżki rowerowej. Wykonawca będzie również musiał zapewnić kilka przejść dla pieszych.