Cyrk Korona zaprasza na jubileuszowy pokaz wspaniałości!

Cyrk Korona zaprasza na jubileuszowy pokaz wspaniałości!

Cyrk wielu osobom kojarzy się z czasami dzieciństwa. I chociaż w dzisiejszych czasach prym wiodą inne rozrywki, to cyrk wciąż jest obecny. Tak się składa, że Cyrk Korona w tym roku rusza w swoją już trzydziestą trasę i 27 marca będzie w Piasecznie. Tego dnia odbędą się w mieście 2 występy, na które zaplanowano mnóstwo atrakcji, szczególnie atrakcyjnych dla dzieci.

Cyrk Korona z wizytą w Piasecznie

Jeśli lubicie magiczne sztuczki, osobliwości i imponujące pokazy akrobatyczne, Cyrk Korona z pewnością Was nie zawiedzie. Podróżujący po całej Polsce cyrk zatrudnia niesamowite talenty i przygotowuje występy, które podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kilka lat temu członkowie załogi Korony mieli okazję występować z samą Marylą Rodowicz, która zaprosiła artystów na swoją trasę koncertową po kraju.

Znakomite talenty już 27 marca pokażą swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym namiocie przy Zespole Szkół nr 3. Pokazy odbędą się o godzinie 14:00 i 17:00. Z okazji trzydziestego jubileuszu zaproszono gości z Ukrainy, Hiszpanii, Kenii, Maroka i Wielkiej Brytanii. Będzie się działo!

Bilety na pokaz można kupić online. Bilet rodzinny kosztuje 170 zł, a ceny pojedynczych biletów zaczynają się od 30 zł. Najlepsze miejsca kosztują od 70 zł do 90 zł.

Sztuka cyrkowa od czasów średniowiecza

Warto powiedzieć co nieco o historii cyrku, który do Europy przywędrował już w średniowieczu. W tamtych czasach cyrk także był miejscem pracy artystów, bardzo często parających się ryzykownymi zajęciami. W Polsce pierwszy cyrk powstał w 1883 roku i był to cyrk stały. Z czasem dużą popularność zyskały cyrki wędrowne.

Niektórzy kojarzą występy cyrkowe z tresowanymi zwierzętami. To mroczna strona cyrku związana z wykorzystywaniem dzikich zwierząt. Praktyki te na szczęście są dziś zakazane i Cyrk Korona również nie posiada w swoim repertuarze takich występów. Dzięki temu możemy podziwiać więcej naprawdę wartościowych występów, niepozostawiających po sobie niesmaku.