EKO Piaseczno — ciekawy poradnik dla dzieci z Piaseczna!

EKO Piaseczno — ciekawy poradnik dla dzieci z Piaseczna!

Piaseczyńskie przedszkolaki dostały od miasta bardzo ciekawą książeczkę-poradnik, w którym opisywane są zagrożenia klimatyczne i działania powiatu, by im zapobiec. W tworzeniu kolorowej książeczki pomagała agencja Djpress. Kampania edukacyjna ma na celu zainteresowanie dzieci ochroną natury i nauczenie ich zdrowych nawyków, mogących korzystnie wpłynąć na klimat.

Baranek Żywiołek uczy dzieci o ochronie środowiska

Głównym bohaterem książeczki edukacyjnej dla dzieci jest baranek Żywiołek, który przygląda się działaniom na rzecz klimatu w Piasecznie. Osadzenie akcji w okolicy dobrze znanej przedszkolakom z Piaseczna pozwala maluchom bardziej zaangażować się w opowiadane historie.

Książeczka prezentuje zagrożenia, jakie płyną z nieodpowiedzialnych działań. Żywiołek piętnuje między innymi wycinkę drzew, kwestię zanieczyszczenia powietrza i problemy związane z nadmiernym zużyciem wody. Podręcznik zwraca również uwagę na transport i kwestię produkowania oraz utylizowania odpadów.

Podręcznik dostarcza również wiedzy o tym, jak Piaseczno stara się przeciwdziałać wyżej wymienionym problemom. Opisano między innymi zjawisko recyklingu i segregowania odpadów. Dzieci poznają również istotność wymiany starych pieców, czy gromadzenia wody z deszczówki.

Edukacja ekologiczna dzieci, co daje?

Być może zauważyliście, jak wiele jest osób, które mimo oczywistych zmian w przyrodzie wciąż nie wierzą w to, że to człowiek odpowiada za katastrofalne zmiany klimatyczne na Ziemi. Do tego dochodzi również zanieczyszczenie środowiska. To ważne, by zdać sobie sprawę z zagrożenia i zmienić swoje życie na bardziej odpowiedzialne i przyjazne naturze.

Prawdziwy problem polega na tym, że konieczna jest zmiana podejścia całego społeczeństwa, w tym przedsiębiorstw i rządów. A nacisk na nie mogą wywołać tylko zwykli obywatele, korzystając z mocy większości. Wciąż jednak daleko nam do solidarności ekologicznej, dlatego konieczna jest zmiana podejścia poprzez edukację.

Uczenie dzieci o kwestiach klimatycznych pozwoli na kreowanie mądrzejszego i bardziej odpowiedzialnego społeczeństwa, niż dotychczas. Więcej na temat ekologii dowiecie się ze strony: https://www.wokolnatury.pl/.