Gmina Piaseczno będzie mieć nowe drogi

Gmina Piaseczno będzie mieć nowe drogi

Inwestycje w gminie idą pełną parą. Miasto i okolice są w coraz lepszym stanie. Niedługo zakończy się pierwszy etap remont 11 listopada, a w planach są kolejne inwestycje. Na jakie remonty możemy liczyć w najbliższym czasie?

Jak przebiega remont na 11 listopada

Już niedługo zakończy się pierwszy etap remontu ulicy 11 listopada. Obecnie ogłoszono przetargi na kolejne. W tym momencie wszystko zależy od zgłoszonych firm. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę sprawnie, całość prac ma być ukończona przed nowym rokiem.

Remont ulicy ma nie ingerować w istniejącą na ulicy zieleń. Władze miasta podkreślają, że jest to ulica o niewielkim natężeniu ruchu, która powinna służyć przede wszystkim okolicznym mieszańcom.

Planowane inwestycje w rejonie

Niedługo ma zacząć się remont ulicy Anhellego. W tym przypadku podpisano już wszelkie niezbędne dokumenty, a przebudowa powinna ruszyć lada dzień.

Zgłoszono też inne plany przetargów na remonty. Niedługo powinny być ogłoszone przetargi na remont ulic Lubczykowej, Miętowej, Macierzanki, Lawendowej oraz Ziołowej. To jednak nie koniec. W dalszych etapach wybrany zostanie wykonawca inwestycji na ulicach l. Redutowej, Borowej i Tymiankowej.

Wszystkie prace w tych obszarach mają być ukończone do końca 2022 roku. Z takiego obrotu sprawy cieszą się mieszkańcy, którzy w końcu będą mieli ulice, które pozwalają na normalne użytkowanie. W tym rejonie jest wiele do zrobienia, jednak jak widać władze nie pozostają obojętne.

Na ten moment mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, jednak nie będą to prace zbyt długie. Na pewno ten czas będzie wart korzyści, jakie odniosą mieszkańcy wymienionych ulic oraz całej okolicy.