Gmina Piaseczno walczy z chaosem reklamowym

Gmina Piaseczno walczy z chaosem reklamowym

Uchwała krajobrazowa dotarła do Piaseczna już jakiś czas temu. Od tamtej pory władze gminy sukcesywnie upiększają kolejne okolice, likwidując tak zwany chaos reklamowy. Dzięki uchwale z przestrzeni miejskiej mogą zniknąć banery, które bardzo często szpecą okolicę. Co ciekawe, przedsiębiorcy z gminy Piaseczno nie są oburzeni zmianami i chętnie dostosowują się do nowych przepisów.

Ku estetycznej przestrzeni miejskiej

Banery reklamowe swego czasu były świetnym pomysłem na reklamę własnego biznesu wśród okolicznych mieszkańców. Obecnie, w dobie internetu i dziesiątek bardziej opłacalnych sposobów promowania firm, banery nie odgrywają już tak znaczącej roli jak dawniej. Co więcej, w ciągu wielu lat istnienia tej formy reklamy, w przestrzeni publicznej pojawiło się mnóstwo banerów. Każdy z innej parafii, co zaczęło wyglądać osobliwie. Ostatecznie banery reklamowe uznano za szpecące i postanowiono coś z tym zrobić. Tak powstała uchwała krajobrazowa, która zakłada usunięcie większości banerów reklamowych z przestrzeni publicznej. Uchwała reguluje również przepisy dotyczące reklamowania biznesu za pomocą banerów, dzięki czemu stają się one surowsze i zdecydowanie korzystne dla wyglądu miast. Piaseczno wzorem innych gmin w Polsce, także powoli wdraża uchwałę krajobrazową w życie.

Przedsiębiorcy wykazali zrozumienie

Gmina Piaseczno porządki reklamowe rozpoczęła od wsi Józefosław. Tam nie było żadnego problemu z przyjęciem nowego porządku. Teraz przyszedł czas na Zalesie Górne i tutaj również nikt nie protestuje. Ważne jest również to, w jaki sposób wprowadzane są zmiany. Urzędnicy najpierw spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawiając zasady zmian. Być może dzięki takiemu traktowaniu przedsiębiorcy spokojnie przyjmują do wiadomości konieczność zdjęcia banerów reklamowych. W efekcie przestrzeń publiczna staje się bardziej uporządkowana i spójna. Nikt nie traci, a wszyscy zyskują. W przyszłości można się spodziewać takich zmian w pozostałych miastach w kraju, a także na większych obszarach gminy Piaseczno.