Jak znaleźć dobry obóz żeglarski dla dzieci?

Jak znaleźć dobry obóz żeglarski dla dzieci?

Nieuchronnie zbliżamy się ku cieplejszym miesiącom, co może skłaniać rodziców swoich pociech do organizowania im czasu w trakcie wakacji. Obozy żeglarskie są świetnym pomysłem na zapewnienie swojemu dziecku masy wrażeń. Tego typu wydarzenia są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i wprawionych w żeglarskim boju. Wszystko zależy tylko od wybrania odpowiedniego obozu. Na co warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności? Podpowiadamy.

Od czego zacząć w przypadku poszukiwania dobrego obozu żeglarskiego?

Z pewnością celem każdego opiekuna swojej pociechy jest nie tylko zapewnienie dobrej zabawy i masy atrakcji, lecz również całkowitego bezpieczeństwa. Z tego powodu jedną z ważniejszych zasad, jaką musimy kierować się przy wyborze obozu żeglarskiego, będzie powierzenie opieki nad maluchem renomowanemu organizatorowi. Cena jest jedną ze składowych, jednak nie powinna być ona czynnikiem decydującym. Jeśli dana oferta nas niepokoi i rażąco odbiega od innych dostępnych na rynku, możemy mieć podejrzenie, że organizator postanowił na czymś zaoszczędzić.

Ważne jest, aby danego organizatora zweryfikować w bazie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki podani danych na temat konkretnej imprezy od razu dostaniemy informację o tym, czy została ona zgłoszona w Kuratorium Oświaty. Jeśli nie widnieje tam taka informacja, lepiej nie wysyłać swojego dziecka na taką imprezę. Kolejna kwestia to ubezpieczenie samego organizatora. Każda firma, która na poważnie zajmuje się organizacją turystyki, musi posiadać odpowiednią polisę. Dzięki temu mamy pewność, że za ewentualne leczenie czy rehabilitację zapłaci ubezpieczyciel, a nie rodzice z własnej kieszeni.

Na jaki obóz żeglarski warto się zdecydować?

Jedną z ważnych kwestii będzie to, jakie nasze dziecko ma już doświadczenie w żeglowaniu. Jeśli do tej pory było to tylko oglądanie żaglówek z brzegu jeziora i nie ma nawet podstawowej wiedzy na temat wodniactwa, lepiej będzie wybrać stacjonarny obóz szkoleniowy. Podczas kursu tego typu dziecko zgłębi tajniki żeglowania od podstaw. Nie warto się przejmować, że maluch szybko się znudzi – pod okiem instruktora będą również przeprowadzane krótkie rejsy.

Dużą zaletą takich obozów jest również to, że najmłodsi mają zapewnione również inne rozrywki, takie jak branie udziały w różnych konkursach czy zabawach. Warto też mieć na uwadze, gdzie ewentualnie będą spać nasze dzieci. Dobrze, jeśli organizator ma wykupiony hotel żeglarski w dużej części bądź na wyłączność.