Kierująca samochodem lekceważy przepisy drogowe i zasady sądowe

Kierująca samochodem lekceważy przepisy drogowe i zasady sądowe

W ostatnim czasie, funkcjonariusze z piaseczyńskiej patroli drogówki prowadzili akcję pod hasłem „Uważaj – przejazd”. W ramach tych działań, w miejscowości o nazwie Gąski, konkretnie na ulicy Południowej, natknęli się na kierowcę osobowego forda. Kobieta ta nie respektowała znaku drogowego B-20 „STOP” rozmieszczonego przed przejazdem kolejowo-drogowym. Oficerowie zdecydowali się na zatrzymanie jej pojazdu celem przeprowadzenia kontroli i ustalenia, dlaczego zignorowała tak ważne zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednakże 37-letnia kobieta nie była w stanie udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi.

Podczas kontroli na jaw wyszło, że nieprzestrzeganie oznakowania drogowego to tylko czubek góry lodowej w przypadku tej kierującej. Kobieta nie tylko lekceważy znaki drogowe, ale także łamie przepisy prawa. Okazało się bowiem, że 37-latka nie ma przy sobie prawa jazdy – dokument ten został wcześniej przez nią utracony. Co więcej, mimo orzeczenia Sądu Rejonowego w Radomiu, które nałożyło na nią trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 3 maja 2026 roku, kobieta nadal prowadziła samochód.

Osoba ta otrzymała mandat karny w kwocie 300 złotych, zyskała również 8 punktów karnych i została objęta zakazem kontynuowania podróży. Pojazd, którym podróżowała, przekazany został natomiast jej małżonkowi. W najbliższym czasie 37-latka będzie musiała stawić się na przesłuchanie, podczas którego usłyszy zarzut związany z nieprzestrzeganiem orzekanych środków karnych. Za to przewinienie kobieta może stracić wolność na okres od 3 miesięcy do 5 lat.