Kolejne spotkanie policjantów z pierwszoklasistami

Kolejne spotkanie policjantów z pierwszoklasistami

Nie raz na ramach naszego portalu informowaliśmy o wielu akcjach profilaktycznych piaseczyńskich policjantów. Tym razem we współpracy ze strażą miejską odwiedzili oni pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie, aby porozmawiać z pierwszoklasistami o zasadach panujących na drogach.

Miasteczko ruchu drogowego

O tym, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drogach, policjanci starają się przypominać na każdym kroku. Doskonale zdają oni sobie sprawę, że wpajanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jest ważne już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zorganizowali oni spotkanie edukacyjne z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Głoskowie. Podczas spotkania odbyły się teoretyczne zajęcia z podstawowych zasad poruszania się po drogach. Zaraz po teorii, odbyły się zajęcia praktyczne na specjalnie przygotowanym do tego celu miasteczku edukacyjnym. Uczniowie mogli się wcielić zarówno w kierowców, jak i pieszych. Mundurowi przedstawili kilka improwizowanych scenek, dzięki którym najmłodsi mogli przekonać się na własnej skórze, jakie odruchy towarzyszą podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Całe zajęcia miały na celu uświadomienie pierwszoklasistom, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nich samych, a zachowanie ostrożności może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach, a także z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na wszelkie pytania mundurowych. Po zakończonych lekcjach mundurowi rozdali pierwszakom elementy odblaskowe, dzięki którym ich widoczność na drodze będzie zdecydowanie większa.

Znaczenie odblasków

Posiadanie elementów odblaskowych jest niezmiernie istotne, zwłaszcza podczas okresu jesienno-zimowego. To dzięki nim, kierowcy mogą już z kilkuset metrów dostrzec osobę, która porusza się poboczem jezdni. Niezmiernie cieszy fakt, że akcje tego typu są bardzo często organizowane w naszym regionie. Podobną akcję profilaktyczną, policjanci przeprowadzili niedawno wraz z uczniami klas V.