Młody mężczyzna z Mazowsza oskarżony o znęcanie się nad rodzicami

Młody mężczyzna z Mazowsza oskarżony o znęcanie się nad rodzicami

Jeden dwudziestolatek z powiatu grójeckiego na Mazowszu został aresztowany pod zarzutem psychicznego i fizycznego maltretowania swoich rodziców. Ten młody człowiek prawdopodobnie od wielu miesięcy obrażał swoich bliskich, wykazywał agresję wobec nich i nawet zagrażał im śmiercią. Jeżeli zostanie uznany za winnego, czeka go surowa kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nadkomisarz Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, podała informację o aresztowaniu mężczyzny kilka dni temu. Śledczy ustalili, że ów 20-latek, mieszkaniec gminy Goszczyn, systematycznie nadużywał alkoholu oraz upokarzał i obrażał swoich rodziców.

Policjantka przekazała dalej, że młody mężczyzna stosował także przemoc fizyczną wobec swoich rodziców – ciągnął za nich, popychał, kręcił ich rękami oraz dewastował wyposażenie domu. W dniu, kiedy go zatrzymano, 20-latek najprawdopodobniej groził nawet rodzicom nożem, mówiąc, że ich zabije. Jak zauważyła nadkomisarz Wójcik, to nie była pierwsza sytuacja tego typu. W przeszłości rodzice bojaźliwie obawiali się o swoje życie, ale nigdy nie wezwali pomocy policyjnej, mając nadzieję na zmianę zachowania syna.