Mundurowi przypomnieli o znaczeniu odblasków

Mundurowi przypomnieli o znaczeniu odblasków

Policjanci w całym kraju prowadzą wiele działań profilaktycznych, mających na celu uświadomienie młodzieży, jakie zagrożenia czyhają na nich na każdym kroku. Także Piaseczyńscy funkcjonariusze dokładają do tych działań swoją cegiełkę. Ostatnia tego typu akcja miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie.

Odblaski są bardzo ważne

Tym razem mundurowi byli gośćmi uczniów klas V szkoły podstawowej. Na zorganizowanym spotkaniu rozmawiali oni z uczniami o przepisach ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na znaczenie elementów odblaskowych, o których każdy uczeń powinien pamiętać. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, w którym zarówno rano, jak i w godzinach wieczornych robi się ciemno. To właśnie czas, w którym uczniowie pokonują drogę zarówno do szkoły, jak i z niej wracają. Dzięki elementom odblaskowym każdy uczeń jest zdecydowanie bardziej widoczny na drodze.

Nie tylko o odblaskach

Policjanci podczas wizyty omówili także wiele zagadnień związanych z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych, które w ostatnim czasie zdobyły bardzo dużą popularność wśród młodzieży. Pokazali oni także, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, będąc pasażerem samochodu. Nie zabrakło także wielu przydatnych informacji z zakresu prawa karnego, które dotyczy także osób nieletnich. Mundurowi chcieli w ten sposób pokazać młodym ludziom, że nawet w ich wieku nie ucieknie się od odpowiedzialności za przestępstwa.

Całe spotkanie przebiegło oczywiście w bardzo przyjaznej dla wszystkich uczestników atmosferze. Zarówno mundurowi, jak i uczniowie klas V wyciągnęli z niego wiele korzyści. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał od policjantów wyjątkowy prezent, w postaci elementu odblaskowego. Dzięki nim, uczniowie nie będą musieli kupować tego typu elementu, a będzie on z nimi podczas każdej drogi zarówno do, jak i ze szkoły.

Bardzo cieszy, że policjanci tak bardzo angażują się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mamy nadzieje, że tego typu akcji będzie w naszym regionie jak najwięcej, co pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze.