"Nie Zasypiaj" – ambitny projekt filmowy młodzieży z Piaseczna

"Nie Zasypiaj" – ambitny projekt filmowy młodzieży z Piaseczna

Młodzi, ambitni i utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie stworzyli film o tytule „Nie Zasypiaj”. Tworzeniem tego dzieła zainteresowało się blisko 20 osób, zarówno studentów, jak i członków kadry nauczycielskiej, personelu sprzątającego oraz dyrekcji szkoły.

Utworzenie filmu było inicjatywą koła filmowego działającego w szkole pod przewodnictwem nauczyciela Kuby Ryszkiewicza. Wybrali oni niebanalną tematykę – stworzyli horror oparty na tradycyjnych polskich Dziadach. Jak opowiada Kuba Ryszkiewicz, każdego roku stara się z uczniami realizować różne projekty filmowe. W ubiegłym roku była to produkcja promująca ich szkołę, a w tym postanowili podjąć się czegoś trudniejszego.

Pomysł na horror wpadł w oko dyrekcji szkoły, która zdecydowała się udostępnić budynek dla potrzeb kręcenia. Uczniowie samodzielnie zajęli się dekoracją wnętrz na potrzeby filmu. Zdjęcia do dzieła powstawały od godziny 18, aż do 4 nad ranem, z kolejnymi ujęciami kręconymi w ciągu dnia. Uczestnicy projektu samodzielnie zaprojektowali kostiumy i wykorzystali dostępny im sprzęt zarówno szkolny, jak i prywatny. Po zakończonym kręceniu wszyscy razem przystąpili do montażu i dopracowywania ostatnich szczegółów.