Niecodzienny wypadek w Tarczynie koło Piaseczna

Niecodzienny wypadek w Tarczynie koło Piaseczna

Nietypowe zdarzenie miało ostatnio miejsce w Komornikach. Jak się dowiadujemy ze źródeł, doszło tam do wypadku, w wyniku którego dwóch mężczyzn zostało rannych. Jak się później okazało, jeden z mężczyzn spadł z drabiny wprost na drugiego z nich który go asekurował.

Winny brak rozwagi?

Choć historia może brzmieć nie prawdopodobnie, to zdarzyła się ona naprawdę. Wezwani na miejsce strażacy byli początkowo przekonani, że jadą oni udzielić pomocy osobie, która została przegnieciona przez konar drzewny.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, jednak że poszkodowanych mężczyzn jest dwóch i żaden z nich nie został przygnieciony przez konar. Mężczyźni mieli zamiar przyciąć gałęzie, jeden z nich wszedł w tym celu na drabinę, drugi miał za zadanie go asekurować. Niestety, pierwszy z mężczyzn stracił równowagę i spadł prosto na asekurującego go kolegę.

Obaj mężczyźni wymagali pomocy medycznej. Na miejscu zjawiły się aż dwa zastępy Straży Pożarnej, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym było także pogotowie ratunkowe, była także konieczność zawezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało jednego z poszkodowanych do szpitala.

Na chwilę obecną nie ma konkretnych informacji o stanie zdrowia obu mężczyzn. Mamy jednak nadzieje, że szybko dojadą do siebie.

Takie wycinki mogą okazać się niebezpieczne

Pragniemy także uczulić państwa na wykonywanie tego typu robót nawet na własnym podwórku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pod czas wycinki nawet mniejszych gałęzi powinno być dla nas priorytetem. Przydatne w tym wypadku są specjalne liny, dzięki którym będziemy mogli z większą precyzją zaplanować, gdzie spadnie wycinana przez nas gałąź.

Równie przydatne w takiej sytuacji mogą okazać się uprzęże alpinistyczne. Ich koszt jest stosunkowo nie wielki, jednak korzyści płynące z założenia tej formy asekuracji są znacznie więcej warte niż zaoszczędzenie kilkuset złotych. Za ich pomocą będziemy czuli się znacznie pewniej, zwłaszcza w momentach, kiedy niezbędna jest np. wycinka drzewa. Gorąco apelujemy o rozwagę przy wykonywaniu tego typu prac.