Niesamowite Morsowanie nad jeziorem Piaseczno

Niesamowite Morsowanie nad jeziorem Piaseczno

Odbyło się dziś nietuzinkowe wydarzenie, które zorganizowano nad brzegami jeziora Piaseczno. Zimna kąpiel przyciągnęła rzeszę morsów ze wszystkich stron regionu. Wydarzenie miało dwa główne cele – dostarczyć uczestnikom niezapomnianej rozrywki oraz wesprzeć charytatywny cel, jakim jest budowa łazienki dla samotnie wychowującego dzieci ojca z okolic Chełma.

Przed zanurzeniem się w lodowatych wodach, uczestnicy mieli okazję skorzystać z rozgrzewki prowadzonej przez Katarzynę Włodek, profesjonalną trenerkę zumby. Zarówno 'morświnek’ jak i doświadczonych morsów czekał potem energetyzujący skok do jeziora oraz możliwość korzystania z sauny po wyjściu z wody.

Poza samym morsowaniem, na miejscu można było skorzystać z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez strażaków z OSP. Oferowali oni przejażdżki po jeziorze dla wszystkich chętnych.

W trakcie trwania imprezy odbyła się też licytacja różnorodnych przedmiotów. Wśród nich największą kwotę, aż 500 zł, udało się uzyskać za koszulkę piłkarki z Górnika Łęczna.

Zaś dochód zebranej w trakcie licytacji gotówki, sprzedaży ciast upieczonych przez lokalne koła gospodyń oraz pozostałych form zbiórki, ma zostać przeznaczony na realizację celu charytatywnego – budowę łazienki dla samotnego ojca. „To mieszkaniec pobliskiego Chełma, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Dzięki środkom zebranym na budowę łazienki w jego domu, on i jego dzieci będą mogli żyć w lepszych warunkach. To dla nas podwójna satysfakcja – cieszymy się z morsowania, ale również z możliwości pomocy potrzebującym”- wyjaśnia Przemysław Franczak, reprezentant stowarzyszenia Łęczyńskie Morsy z Corsy, które współorganizowało to wydarzenie razem z Chełmskim Klubem Morsa.