Nowe parkomaty na ulicach Piaseczna

Nowe parkomaty na ulicach Piaseczna

W środę zapadła decyzja o poszerzeniu stref płatnego parkowania w naszym mieście. Mowa tu o ulicach fabrycznej, Ludowej, a także o okolicach cmentarza komunalnego. W głosach niektórych radnych pojawia się jednak zwątpienie, czy poszerzenie tych stref przyniesie pożądany skutek.

Nowe strefy

Uzasadnieniem takiej decyzji ma być fakt, iż na tych ulicach brakuje miejsc, w których można zostać samochód. Sytuacje zaostrza także fakt, że do wzrostu tego deficytu przyczyni się także przebudowa ul. Puławskiej, na której usytuowane były miejsca parkingowe, jednak w związku z jej przebudowaniem miejsca te znikną bezpowrotnie. Warto tutaj wspomnieć, że pierwsze 45 minut postoju będzie całkowicie bezpłatne. Dopiero po tym czasie będzie konieczne uiszczenie opłaty za postój. Docelowo miało to służyć zwiększeniu się rotacji pojazdów na tym terenie. Włodarze postawili sobie za cel od 8 do 10 pojazdów, które będą na przemian mogły tam zaparkować.

Jeśli chodzi o teren znajdujący się przy cmentarzu, sytuacja wygląda niemal identycznie. Od lat słychać głosy niezadowolonych z całej sytuacji mieszkańców, którzy twierdzą, że parking przez większość czasu zajmowany jest przez okolicznych mieszkańców, notorycznie powtarza się sytuacja, w której osoby, które przyjadą odwiedzić groby zmarłych, nie mają gdzie zaparkować właśnie ze względu na samochody zaparkowane tam teoretycznie nielegalnie.

Jedna z radnych zwraca uwagę, że Piaseczno dąży w ten sposób do sytuacji podobnej do tej, z którą borykają się włodarze stolicy. Tam sytuacja wygląda w taki sposób, że większość płatnych miejsc parkingowych stoi pusta, a wszystkie możliwe miejsce na okolicznych parkingach osiedlowych są zajęte. Apeluje ona także o to, aby w mieście zostały wyznaczone tereny, na których mogły powstać parkingi bezpłatne, których w mieście brakuje. Zwraca ona także uwagę, że osobami, które najbardziej ucierpią na wprowadzonych zmianach, będą pacjenci szpitala, który znajduje się w niedalekiej okolicy.

Niestety, na chwilę obecną nie ma informacji czy powstaną w naszym mieście dodatkowe bezpłatne parkingi, na chwilę obecną słyszy się tylko o nowych strefach, w których za pozostawienie samochodu będziemy musieli zapłacić.