Nowy książkomat w Piasecznie!

Nowy książkomat w Piasecznie!

Biblioteka Publiczna w Piasecznie wychodzi naprzeciw nowoczesnemu czytelnictwu. W związku z tym już od dwóch lat w mieście działa tak zwany książkomat, czyli mówiąc w skrócie — paczkomat na książki. Różnica polega na tym, że książki się zamawia i oddaje w książkomacie, nie płacąc za to ani grosza!

Dla tych, którzy nie mogą iść do biblioteki

Zapracowani Polacy bardzo często spędzają czas w pracy w godzinach otwarcia Biblioteki Publicznej. To oznacza, że wypożyczanie i oddawanie książek jest takim ludziom nie po drodze, a przecież mogą być wśród nich zapaleni czytelnicy. Właśnie dla takich osób stworzono książkomat. Ma on postać paczkomatu, ale jest znacznie mniejszy. Zadaniem czytelnika jest zamówienie książki lub książek z Biblioteki przez internet. Następnie pracownik czytelni przynosi do książkomatu zamówione pozycje, a czytelnik odbiera je w dogodnym dla siebie momencie. W taki sam sposób odbywa się zwracanie wypożyczonych książek, tylko odwrotnie. Czytelnik przynosi wypożyczone pozycje książkowe, a pracownik Biblioteki zabiera je z powrotem do wypożyczalni. Komunikacja między pracownikami Biblioteki a czytelnikami odbywa się za pośrednictwem wiadomości SMS. Włożenie książek do książkomatu generuje taki SMS automatycznie. Korzystanie z książkomatu jest więc proste i naprawdę wygodne.

W Piasecznie stanął kolejny książkomat

Pierwszy książkomat w Piasecznie powstał już dwa lata temu i od tamtej pory funkcjonuje sobie bez przeszkód. W tym miesiącu postanowiono uruchomić drugi książkomat, tym razem obok Urzędu Miasta. To idealne położenie dla książkomatu. Ludzie zmuszeni załatwić swoje sprawy w Urzędzie, będą mogli od razu zająć się sprawami książkowymi.

Aby móc korzystać z książkomatów na terenie Piaseczna, konieczne jest posiadanie karty bibliotecznej, to oczywiste. Po zamówieniu książek i otrzymaniu wiadomości o obecności książek w książkomacie czytelnik ma trzy dni na ich odebranie. Z kolei termin zwrotu książek jest taki sam, jak przy wypożyczaniu książek drogą tradycyjną.