Nowy obiekt Zakładu Gospodarki Komunalnej z Konstancin-Jeziorna powalczy o tytuł „Lidera Dostępności 2024”

Nowy obiekt Zakładu Gospodarki Komunalnej z Konstancin-Jeziorna powalczy o tytuł „Lidera Dostępności 2024”

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancin-Jeziornie ma powody do dumy, ponieważ ich nowo wybudowany budynek administracyjno-biurowy znalazł się w półfinale prestiżowego konkursu architektonicznego „Lider Dostępności 2024”. Konkurs ten jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich, które honorują projekty zaprojektowane z myślą o dostępności dla wszystkich grup odbiorców, w tym osób niepełnosprawnych.

Budynek ZGK przy ulicy Wareckiej został zgłoszony do rywalizacji w kategorii obiektów biurowych lub handlowych. Ostateczny werdykt zostanie wydany przez kapitułę konkursu podczas gali w Pałacu Prezydenckim na cześć Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – jak przeczytać można na stronie gminy.

Warto przypomnieć, że konstrukcja budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Wareckiej trwała od 2022 do 2024 roku, a jego inauguracja jest planowana na najbliższy czas.

Nowy obiekt, zastępujący starą siedzibę niespełniającą technicznych wymogów dla budynków publicznych, to jednokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 770 m2. Został zaprojektowany tak, aby był komfortowy zarówno dla pracowników jak i klientów. Wyróżnia się on również swoją energooszczędnością i przestrzennością. Dodatkowo, zagospodarowano teren wokół samego budynku. Całość inwestycji pochłonęła ponad 12 milionów złotych – podaje gmina.