Nowy oddział Centrum Zdrowia Psychicznego w Piasecznie

Nowy oddział Centrum Zdrowia Psychicznego w Piasecznie

Powiat piaseczyński może pochwalić się trzema nowymi oddziałami Centrum Zdrowia Psychicznego oferującymi bezpłatną pomoc dla dorosłych. W Piasecznie otworzono oddział w budynku przy Powstańców Warszawy 29. Na wizyty można umawiać się bez skierowania, a na przyjęcie mogą liczyć także osoby, które nie zarejestrowały się wcześniej na wizytę.

Pomoc świadczona od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00

Oddział Centrum Zdrowia Psychicznego EZRA UKSW przy ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie przyjmuje dorosłych pacjentów w godzinach 8:00-18:00. Do umówienia bezpłatnej wizyty wystarczy ubezpieczenie NFZ, niepotrzebne jest natomiast skierowanie od lekarza rodzinnego. Pomoc otrzymają również osoby, które w CZP pojawią się bez wcześniejszej rejestracji.

Na terenie powiatu piaseczyńskiego utworzono trzy jednakowe placówki, które opierają swoje działanie na nowoczesnych metodach. Dzięki temu w placówce w Piasecznie otrzymamy nie tylko profesjonalną, ale również skuteczną pomoc, jak najlepiej dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości. Pacjenci mogą skorzystać ze wsparcia w poradni lub pobytu dziennego na oddziale. Dostępna jest także pomoc środowiskowa, kiedy to specjaliści odwiedzają pacjentów w domach.

Kiedy warto udać się do poradni?

Problemy natury psychicznej w niektórych rodzinach wciąż uważa się za temat tabu. Tymczasem choroby psychiczne są źródłem ogromnego cierpienia, w dodatku bardzo często stanowią bezpośrednie zagrożenie życia. Nie wolno ignorować nawet najmniejszych objawów chorób, czy zaburzeń psychicznych, ponieważ jak w przypadku każdej choroby, im wcześniej otrzymamy pomoc, tym łatwiej będzie nam wrócić do zdrowia. Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Piasecznie to szansa dla wielu osób na odzyskanie dobrej jakości życia.