Obchody dziesięciolecia Klubu Seniora "Jastrzębiacy"

Obchody dziesięciolecia Klubu Seniora "Jastrzębiacy"

Niedawno mieszkańcy Jastrzębia mieli okazję celebrować X rocznicę istnienia Klubu Seniora „Jastrzębiacy”. To wydarzenie było nie tylko doskonałym momentem do przypomnienia sobie historii klubu, ale również do wyrażenia wdzięczności i składania życzeń. Członkom klubu gratulacje złożyli burmistrz Daniel Putkiewicz i jego zastępczyni Hanna Kułakowska-Michalak.

Od 2013 roku w Jastrzębiu funkcjonuje Klub Seniora. Pierwsze spotkanie założycielskie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy wspólnie zadecydowali o nazwie klubu „Jastrzębiacy”. Wtedy też wyłoniono zarząd, który od początku nawiązał efektywną współpracę z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Spotkania klubowe odbywały się co dwa tygodnie w sali weselnej „Maria”, jednak ze względu na pandemię zostały zawieszone na rok. Obecnie seniorzy wrócili już do swoich regularnych aktywności.

Jak zapewnia Roman Paszkowski, członek klubu, „Jastrzębiacy” organizują zarówno regularne imprezy, jak i te okolicznościowe. Wśród nich znajdują się „Powitanie wiosny”, „Święto Kartofla” czy „Zawody wędkarskie”. Klubowicze mają także możliwość uczestniczenia w wycieczkach krajoznawczych, wyjazdach do teatru, spotkaniach z artystami czy integracyjnych zabawach karnawałowych i andrzejkowych. Nie zapominają również o aktywności fizycznej, organizując spacery i wycieczki rowerowe.

Seniorzy z Jastrzębia korzystają też z różnych kursów i szkoleń, mających na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Na przykład niedawno, z okazji Walentynek, Roman Paszkowski i Wojciech Janas zorganizowali wieczór poezji przy świecach, podczas którego recytowano wiersze miłosne i śpiewano piosenki.

Niedawno odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia klubu, na które przybyli m.in. burmistrz Daniel Putkiewicz, jego zastępczyni Hanna Kułakowska-Michalak oraz przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas ceremonii składano podziękowania dla członków klubu oraz życzenia kontynuacji ich owocnej działalności na rzecz lokalnej społeczności.