Obywatel Gruzji zatrzymany za kradzieże

Obywatel Gruzji zatrzymany za kradzieże

Obywatel Gruzji zatrzymany za kradzieże

Do ujęcia sprawcy doszło na terenie jeden z Galerii Handlowych na terenie naszego miasta. Zatrzymany 34-latek dopuścił się kradzieży markowych ciuchów. Teraz zadaniem policjantów będzie sprawdzenie, czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej tego typu kradzieży.

Kradzieże w butikach

Dyżurny Policji w Piasecznie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z galerii Handlowych doszło do kradzieży. Po dotarciu na miejsce sprawa się wyjaśniła. Funkcjonariuszy wezwał ochroniarz jednego z butików, który dokonał zatrzymania 34-letniego obywatela Gruzji. Jak się okazało, mężczyzna chciał wyjść ze sklepu z towarem wartym 2300 zł, oczywiście nie płacąc za towar. Swoje łupy próbował wynieść w torbie prezentowej, owiniętej od środka folią aluminiową. Przy złodzieju znaleziono także szczypce, za których pomocą mężczyzna ściągał elektroniczne metki zakładane na ubrania przez pracowników sklepu. Co ciekawe, sama interwencja na tym się nie skończyła, ponieważ po dokładnym przeanalizowaniu kamer monitoringu okazało się, że to nie pierwszy tego typu wyczyn tego mężczyzny w tym miejscu. Teraz policjanci dokładnie sprawdzą również zapisy monitoringu z kamer w innych butikach, aby sprawdzić, czy ten mężczyzna nie podejmował prób kradzieży także w innych miejscach.

Ciekawostka

Przestępcy bardzo często używają toreb, które od środka wyłożone są folią aluminiową. Dzięki temu zmniejszają oni ryzyko wykrycia kradzieży przez bramki bezpieczeństwa, które znajdują się przy wyjściu ze sklepu. Na szczęście w tym przypadku ochroniarz sklepu zachował czujność i wychwycił podejrzane zachowanie mężczyzny.

Po przesłuchaniu mężczyzny przyznał się on do licznych kradzieży na terenie sklepu. Łączna wartość ukradzionych przez niego przedmiotów to ponad 5500 zł. Został on aresztowany, a za swoje kradzieże w więzieniu może spędzić następne 5 lat.