Odbyło się uroczyste otwarcie szkoły w Zamieniu

Odbyło się uroczyste otwarcie szkoły w Zamieniu

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 została otwarta szkoła podstawowa w Zamieniu. Tego samego dnia jednak kilka godzin wcześnie odbyło się także otwarcie Przedszkola w tej samej miejscowości.

Ciężkie początki

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa w Zamieniu miała zostać otwarta już w poprzednim roku szkolnym, niestety plany częściowo zostały pokrzyżowane przez pandemię, jednak nie tylko, ponieważ kolejnym problemem, który napotkali włodarze miasta, był problem z zebraniem całości kadry nauczycielskiej. W tym roku jednak udało się zakończyć kompletowanie nauczycieli i udało się oficjalnie otworzyć nową placówkę.

Nowa szkoła

Szkoła została zaprojektowana w kształcie litery „T” wygląda bardzo zjawiskowo i zawiewa tutaj nowoczesnymi rozwiązaniami. Sama placówka jest w stanie pomieścić 725 uczniów na jednej zmianie. Jako iż optymalnym systemem stosowanym w takich placówkach jest 1,5 zmiany, placówka może pomieścić nawet 1000 osób.

Nowym dyrektorem placówki został Michał Doliński. Stanowisko to zostało mu powierzone już w czerwcu przez Wójta. Nowy dyrektor na uroczystym rozpoczęciu roku powitał wszystkich gości oraz nowych uczniów placówki. Głos zabrała także Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która wskazała, że lesznowolskie szkoły mieszczą się w ścisłej czołówce najlepszych wyników w naszym kraju. Dodała ona także że inwestycja w edukacje wyniosła aż 45% całego budżetu gminy.

Z czego składa się budynek?

Najważniejszą kwestią w każdym budynku szkolnym są niewątpliwe sale lekcyjne, tutaj jest ich aż 26. Nalazło się też miejsce na okazałą świetlicę oraz halę sportową, która została podzielona na dwa sektory. Dużym udogodnieniem jest także z pewnością winda, która z pewnością przysłuży się niepełnosprawnym dzieciom. Oprócz tego na terenie szkoły ma powstać w niedalekiej przyszłości plac zabaw oraz kilka boisk sportowych o różnym przeznaczeniu.

Podczas inauguracji roku szkolnego odbyło się także uroczyste przekazanie kluczy. Po tym wydarzeniu głos zabrała także p. Bożena Korlak, która złożyła serdeczne życzenia dla dzieci w nadchodzącym roku szkolnym. W tym samym czasie odbyło się także uroczyste święcenie szkoły oraz modlitwa.