Odnalazł się zaginiony Marian Dużyja

Odnalazł się zaginiony Marian Dużyja

W dniu 8 sierpnia zaginął Marian Dużyja, który wyszedł z domu w Gaberyelinie. Starszy mężczyzna zniknął około godziny 13:00 i od tego czasu nie kontaktował się z rodziną. Sprawa na szczęście zakończyła się dobrze. Wczoraj około północy policjanci odnaleźli zagubionego mężczyznę.

Poszukiwania zakończone powodzeniem

Poszukiwania, które trwały cztery dni odniosły tym razem skutek. Zaginionego mężczyznę udało się odnaleźć całego i zdrowego. 83-latek, który wyszedł z domu kilka dni wcześniej został odnaleziony przy trasie S8.

W poszukiwania było zaangażowanych wiele jednostek policji, straży pożarnej oraz ochotnicy. Przeczesywano najbliższą okolicę oraz lasy. Przeszukiwanie trwało wiele godzin i było przerywane tylko podczas godzin nocnych.

W końcu policjanci otrzymali informacje o idącym poboczem mężczyźnie. Na wskazany odcinek od razu został wezwany patrol. Okazało się, że osobą tą był zaginiony 83-latek. Cała rodzina, a także komenda policji serdecznie dziękuję za zaangażowanie w sprawę. Szybkie działanie oraz rozpropagowanie wydarzenia niejednokrotnie przyczynia się do rozwiązania sprawy.

Jak zachować się kiedy widzimy zagubioną osobę

Wiele starszych osób cierpi na Alzheimera. Nie jest to niestety choroba łatwa i niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Dotknięte nią osoby mogą chcieć wyjść z domu, a potem kompletnie zapomnieć gdzie są. To częsta przyczyna zaginięć starszych osób.

Niestety w wielu przypadkach takie wycieczki kończą się śmiercią. Starsze, zdezorientowane osoby często nie potrafią już znaleźć drogi do domu, wpadają też pod samochody. Jeżeli widzisz starszą osobę, która wydaje się zagubiona, zareaguj. Jeden telefon na policję nic nie kosztuje, a może uratować takiej osobie życie. Wdzięczna również będzie rodzina, która odnajdzie swojego bliskiego.

Nie bój się popełnić pomyłki. Lepiej się pomylić niż zbagatelizować potrzebującego. Osoby takie mogą mówić, że nie potrzebują pomocy. Jednak jeśli widzisz, że coś jest nie tak, poinformuj o tym służby.