Odznaka, legitymacja i narkotyki

Odznaka, legitymacja i narkotyki

Takie właśnie przedmioty ujawniono podczas kontroli drogowej samochodu poruszającego się nieopodal Góry Kalwarii. Zarówno legitymacja, jak i odznaka były podrobione, znaleziono także znaczną ilość narkotyków.

Zatrzymanie kierowcy

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Góra Kalwarii. Policjanci pełniący aktualnie służbę zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki mazda, który był na celowniku policjantów już od dłuższego czasu. Mieli oni bowiem podejrzenie, że mężczyzna, który miał już wcześniej liczne zatargi z prawem, może mieć coś do ukrycia. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ podczas kontroli osobistej, oczom policjantów ukazała się policyjna odznaka oraz legitymacja. Oczywiście przedmioty te były podrobione. Rutynowym działaniem w takiej sytuacji jest także przeszukanie mieszkania podejrzanego. I w tym przypadku ujawniono różne grzechy 52-latka. W jego mieszkaniu znaleziono bowiem narkotyki w postaci amfetaminy, a także mefedronu oraz znaczną ilość gotówki. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci mają teraz za zadanie dokładnie sprawdzić, w jakich celach mogła być używana podrobiona legitymacja oraz odznaka służbowa. Jeśli okaże się, że mężczyzna posługiwał się nią w celach zarobkowych bądź innych mających na celu otrzymywanie jakichkolwiek korzyści.

Na chwilę obecną mężczyźnie grożą 3 lata więzienia. Jednak w przypadku gdy podejrzenia policjantów okażą się słuszne, a podrobiona legitymacja i odznaka służyły 52-latkowi do popełniania kolejnych wykroczeń, kara ta może ulec znacznemu zwiększeniu. Czynności w sprawie ustalenia, czy mężczyzna posługiwał się fałszywymi dokumentami, są aktualnie prowadzone.