Okolica piaseczyńskiego dworca denerwuje mieszkańców

Okolica piaseczyńskiego dworca denerwuje mieszkańców

Dworce kolejowe przeważnie nie należą do najpiękniejszych, ale dworzec w Piasecznie prezentuje się całkiem nieźle. Nie można tego powiedzieć o okolicy dworca, która w opinii mieszkańców jest niezadbana i zaśmiecona. Czy teren zostanie uporządkowany? Być może apele mieszkańców spotkają się ostatecznie z odpowiedzią.

Brak koszy na śmieci i ogólny bałagan

Nie ulega wątpliwości, że największym problemem, psującym wygląd każdego miejsca, będą zalegające na ulicy śmieci. Niestety, w pobliżu dworca w Piasecznie śmieci nie brakuje. Nie ma za to koszy, do których można by te odpadki wrzucić. Oczywiście brak koszy na śmieci nie jest wytłumaczeniem dla osób, które bezmyślnie wyrzucają odpady na ziemię. Niestety znacznie łatwiej jest postawić kosze na śmieci niż walczyć z osobami zaśmiecającymi środowisko. W każdym razie wszelkiej maści śmieci zalegają w okolicy dworca. Mieszkańcy wskazują również na nieskoszoną, zaniedbaną trawę i ogólne nieprzyjemne wrażenie. Nie ulega wątpliwości, że okolica wymaga podstawowej opieki służb porządkowych. Na tę kwestię uwagę zwrócił radny miasta, jednak mieszkańcy podkreślają, że ten problem utrzymuje się od lat.

Czy okolice dworca doczekają się porządku?

Można przypuszczać, że po interwencji radnego, który zwrócił się o pomoc do samego burmistrza miasta, coś się w kwestii dworca zmieni. Mieszkańcy zastanawiają się natomiast, co z osobami spożywającymi alkohol w pobliżu dworca. Niektórzy uważają również, że to PKP powinno dbać o stan dworca, a nie podatnicy. Wiadomo jednak, że jeśli miasto nie zadba o zaniedbany teren, to nikt inny tego nie zrobi. Mamy nadzieję, że sprawę wkrótce uda się rozwiązać i mieszkańcy Piaseczna będą mogli podróżować przyjemniej. Dodatkowo warto pomyśleć o metodach walki z osobami zaśmiecającymi dworcowy teren, gdyż kosze na śmieci z pewnością nie rozwiążą tego problemu. A Wy co sądzicie? Podzielcie się opiniami w komentarzach.