Okręg Mazowsze przekazuje karetki dla OSP

Okręg Mazowsze przekazuje karetki dla OSP

Dwie karetki pogotowia zostały przekazane lokalnym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) na Mazowszu, niedaleko Warszawy. Te pojazdy zasiliły wyposażenie tych jednostek, co pozwoli na zwiększenie ich zdolności do reagowania w sytuacjach kryzysowych, aż do momentu przybycia profesjonalnych służb medycznych.

Wicedyrektor OSP Baniocha, Grzegorz Derwiński, podkreślał, że jedna z tych karetek została uzyskana od „Meditransu” z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. W jego opinii, będzie ona niezbędna podczas różnego rodzaju wydarzeń i będzie również służyć jako środek szkoleniowy dla młodzieżowych drużyn strażackich. W przyszłości ma ona również pomóc w praktycznym szkoleniu ratowników medycznych.

Karetki, które trafiły do OSP Baniocha i OSP Góra Kalwaria, są specjalistycznymi ambulansami typu C marki Mercedes Sprinter z 2012 roku. Każda z nich ma miejsce dla czterech osób siedzących i jednej leżącej, a także wyposażone są w nosze, krzesełko transportowe i butle tlenowe z reduktorem.

Karol Bielski, dyrektor stacji pogotowia, podkreślił, że te pojazdy są wyposażone w podstawowy sprzęt medyczny. To nie tylko zwiększy zdolność jednostek OSP do udzielania pomocy medycznej, ale także poprawi ich efektywność podczas działań ratowniczo-gaśniczych aż do momentu przybycia profesjonalnych służb medycznych. Bielski jest pewien, że ten sprzęt będzie skutecznie służył lokalnym społecznościom.