Oszustwo internetowe w Otwocku – zatrzymano podejrzanego

Oszustwo internetowe w Otwocku – zatrzymano podejrzanego

Niepokojące wydarzenie miało miejsce w Otwocku, gdzie do lokalnej jednostki policji zgłosił się poszkodowany obywatel. Mężczyzna padł ofiarą oszustwa dokonanego za pośrednictwem portalu aukcyjnego. W wyniku otwarcia linku przesłanego przez oszustów, ci uzyskali zdalną kontrolę nad jego kontem bankowym, skąd zniknęła kwota około 1000 złotych.

Sytuacja ta nie była jednak nowością dla funkcjonariuszy, którzy natychmiast podjęli działania w celu wykrycia sprawców. Śledztwo poprowadzone z użyciem zaawansowanych technik operacyjnych szybko dało pierwsze rezultaty. Policjanci, dzięki zdobytemu materiałowi dowodowemu, byli w stanie zidentyfikować osobę odpowiedzialną za wypłacanie środków pochodzących z nielegalnej działalności.

Wkrótce potem, na terenie Piaseczna, doszło do akcji policyjnej skierowanej przeciwko personie odpowiedzialnej za wspomniane oszustwo. Zatrzymano 27-letniego obywatela Gruzji, który był podejrzanym w tej sprawie.

Podczas dalszych czynności procesowych związanych z przeszukaniem mężczyzny oraz jego pojazdu, mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli gotówkę w sumie przekraczającą 15 tysięcy złotych, wiele kart SIM oraz telefon komórkowy. Dodatkowo, podczas rewizji lokalu zamieszkania podejrzanego, znaleziono kilka kart płatniczych wystawionych na rozmaite dane.