Piaseczno dla WOŚP. Zbiórka udana!

Piaseczno dla WOŚP. Zbiórka udana!

Tegoroczny finał WOŚP wypadł w dniu najgorszych wichur. Liczne samorządy zostały zmuszone do odwołania publicznych imprez lub ich ograniczenia. Nie inaczej było w Piasecznie, gdzie wydarzenie przeniesiono do zamkniętego pomieszczenia. W związku z tym w zabawie mogli uczestniczyć wyłącznie ludzie z paszportami covidowymi. Mimo kontrowersji i utrudnień udało się zebrać imponującą kwotę!

Impreza WOŚP w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym

Ze względu na silny wiatr, który z niespotykanym zapałem powalał drzewa i wyrywał dachy, konieczne było przeniesienie imprezy WOŚP w Piasecznie w bezpieczne, osłonięte od wiatru miejsce. W efekcie koncerty odbyły się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. Tutaj z kolei przeszkodą była pandemia. Do budynku mogły wejść wyłącznie osoby z paszportem covidowym, co nieco ograniczyło liczbę zainteresowanych wydarzeniem.

Kontrowersje nie przeszkodziły jednak w organizacji wydarzenia. Ostatecznie wszystko się udało, a artyści występujący na scenie dali z siebie wszystko. Podobnie jak publiczność, która hojnie wsparła inicjatywę fundacji. Warto wspomnieć także o internetowych licytacjach, które z pewnością zwiększą ostateczny wynik piaseczyńskiej zbiórki.

Na uznanie zasługują także wolontariusze, którzy mimo wichury dzielnie wędrowali przez miasto z puszkami WOŚP.

Ponad 133 tys. zł na sprzęt okulistyczny dla dzieci

Policzono już pieniądze z puszek i z koncertu w Centrum Multimedialnym. W sumie zebrano ponad 133 tysiące złotych! Warto zaznaczyć, że to jeszcze nie koniec, gdyż internetowe licytacje wciąż trwają.

Dotychczasowa suma jest imponująca i pokazuje, że ludzie po raz 30 już dali z siebie wszystko. Nic nie jest w stanie powstrzymać Polaków przed dzieleniem się z potrzebującymi. A tegoroczny cel zbiórki jest naprawdę ważny. Pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego dla dzieci. Dzięki niemu najmłodsi zyskają szansę na szybką diagnozę i skuteczne leczenie rozmaitych problemów ze wzrokiem.

Wygląda na to, że tegoroczna zbiórka WOŚP będzie kolejnym, ogólnopolskim sukcesem. To już nasza tradycja, którą z przyjemnością kultywujemy.