Piaseczno realizuje długo wyczekiwane inwestycje drogowe!

Piaseczno realizuje długo wyczekiwane inwestycje drogowe!

Wysokiej jakości drogi i ścieżki rowerowe to przede wszystkim większe bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Natomiast walory estetyczne i komfort mieszkańców także nie pozostają bez znaczenia. W tym roku Piaseczno będzie mogło zrealizować długo wyczekiwaną przebudowę newralgicznych ulic.

Ulice nowej jakości

Ciąg ulic Pod Bateriami i Polskiego Państwa Podziemnego wkrótce zyska nową jakość. Do pierwotnej kwoty przeznaczonej na inwestycję – 8,2 mln zł, gmina Piaseczno dołożyła kolejne 1,6 mln zł. Okazało się bowiem, że inwestycja będzie droższa, niż zakładano. Brak funduszy i pandemia koronawirusa wstrzymywały prace, które chciano zrealizować już w 2021 roku.

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej część planowanych inwestycji uda się zakończyć w tym roku. W pierwszej kolejności powiat zajmie się odcinkiem dawnej drogi wojewódzkiej nr 722. Droga zyska nową nawierzchnię i pas zieleni. Powstaną również ścieżki rowerowe. Miasto planuje w sumie modernizację drogi wiodącej od ronda w Gołkowie do al. Kasztanów. Dzięki wsparciu ze strony gminy możliwe było ogłoszenie przetargów, które wyłonią ekipy odpowiedzialne za realizację przedsięwzięcia.

Ukłon w stronę piaseczyńskich rowerzystów

Sporo pozytywnych emocji wzbudza również projekt połączenia modernizacji drogowej z budową nowych ścieżek rowerowych. Powstaną kolejne, zupełnie nowe odcinki tras dla rowerzystów, dzięki którym poruszanie się po mieście będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Co więcej, prace budowlane przy ścieżkach rowerowych mają potrwać zaledwie do końca kwietnia. Ścieżki będą więc gotowe jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, a przynajmniej przed pojawieniem się ładnej pogody.

Za finansowanie ścieżek rowerowych odpowiada dotacja Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 520 tys. zł. Oczywiście mowa o samych ścieżkach rowerowych. Modernizacja ulic pochłonie znacznie więcej pieniędzy. Z pewnością jednak nikt nie będzie tego wydatku żałował.