Piaseczno świętowało Dzień Strażaka!

Piaseczno świętowało Dzień Strażaka!

W miniony weekend, a dokładniej w niedzielę, Piaseczno zapełniło się czerwonymi wozami strażackimi. Wszystko dlatego, że świętowano Dzień Strażaka. To wydarzenie każdego roku jest wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych. Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Piasecznie także okazały się sukcesem!

Świętowali strażacy i mieszkańcy miasta

Dzień Strażaka jest dla strażaków niemniej pracowity od pozostałych dni tygodnia. Część pracowników pozostała na dyżurach, a reszta wyruszyła na obchody swojego święta. Uroczystości rozpoczęto o godzinie 10:00, zapraszając strażaków i wszystkich chętnych na uroczystą mszę świętą w kościele św. Anny. Tuż po niej strażacy udali się na symboliczny poczęstunek, po którym udali się w głąb miasta, by zapewnić rozrywkę wszystkim mieszkańcom, chcącym przyłączyć się do świętowania.

Imprezę w Piasecznie z udziałem mieszkańców rozpoczęto o 13:00. Przez 4 godziny ludzie mieli okazję podziwiać z bliska wozy strażackie, i sprzęt używany podczas pracy strażaków. Można było również zamienić kilka słów ze strażakami. To nie były wszystkie atrakcje, jakie przygotowano. Impreza odbyła się na parkingu przy ulicy Sierakowskiego.

Piknik Strażacki z pompą

Obchody Dnia Strażaka w Piasecznie przyciągnęły mnóstwo rodzin z dziećmi. To właśnie najmłodsi mogli liczyć na najwięcej atrakcji. Przede wszystkim maluchy mogły podziwiać wozy strażackie od środka, wynosząc ze spotkania nie tylko wspomnienia, ale również pamiątkowe zdjęcia.

Na chętnych czekała również ścianka wspinaczkowa, specjalnie przygotowane tory przeszkód i coś, bez czego żaden Dzień Strażaka nie może się obejść: pianę strażacką! Dzieci uwielbiają zabawy w pianie i o tę atrakcję także zadbano. Równie interesująca była komora dymna, a starsze osoby miały okazję uzupełnić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Było ciekawie, radośnie i uroczyście, a pogoda dopisała!

Może Cię zainteresować: https://bielskinfo.pl/2022/04/20/straz-pozarna-nie-kazdy-bohater-nosi-peleryne/.