Pijany kierowca na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej: jego nieodpowiedzialność przekroczyła wszelkie granice

Pijany kierowca na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej: jego nieodpowiedzialność przekroczyła wszelkie granice

Podczas rutynowych działań kontrolnych, policjanci z piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego natknęli się na osobowy samochód marki VW, jadący całym pasem drogi ulicą Słoneczną w Starej Iwicznej. 43-letni mężczyzna za kierownicą pojazdu został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej, która wykazała kompletny brak odpowiedzialności kierowcy.

Kierujący okazał się być w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zaskakująco, mimo tak wysokiego stanu alkoholizacji, kierowca wcześniej stracił swoje prawo jazdy. Jak się okazało, uprawnienia do prowadzenia pojazdów zostały mu odebrane kilka miesięcy temu w Łodzi, również za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Analiza stanu technicznego pojazdu prowadzona przez funkcjonariuszy ruchu drogowego ujawniła kolejną niedbałość ze strony 43-latka. Samochód, którym podróżował mężczyzna nie przechodził badań technicznych od 2 lat, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnym systemie.

W wyniku tych działań, samochód został skierowany na parking depozytowy, a za swoje czyny nieodpowiedzialny 43-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej. Za jego bezmyślne czyny grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.