Policjanci ukarali „Driffterów”

Policjanci ukarali „Driffterów”

Mundurowi podczas swoich działań, bardzo często natrafiają na kierowców, którzy w niedozwolonych do tego miejscach, chcą pokazać swoje nietuzinkowe umiejętności za kółkiem. Minionej nocy, ukarali oni dwóch kierowców samochodów marki BMW, który na jednym z parkingów sklepowych urządzili sobie pokaz „drifftu”. Interwencja zakończyła się ukaraniem obu młodych kierowców 500 złotowymi mandatami.

Mam BMW, mogę wszystko

Cała sytuacja miała miejsce dzisiejszej nocy, na jednym z parkingów sklepowych w miejscowości Lesznowola. Patrolujący tamte okolice patrol, zauważył na parkingu dwa samochody, których kierowcy testowali swoje umiejętności driffterskie, kręcąc na parkingu tzw. bączki. Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierowców do kontroli. Driffterami okazali się 23 oraz 26-latek. Obaj kierowcy za pokaz swoich umiejętności otrzymali po 500 zł mandatu.

Zakłócanie ciszy nocnej

Miejsca takie jak parkingi przy galeriach handlowych, są bardzo lubiane przez tzw. driffterów. Dzięki dużej otwartej przestrzeni pozwalają oni sobie na zabawę swoimi 4 kółkami, nie zwracając uwagi na hałas, który powodują, paląc gumę. Bardzo często, dyżury policji odbiera zgłoszenia o fakcie urządzenia sobie takich nielegalnych pokazów, od okolicznych mieszkańców. Są oni zniesmaczeni faktem zakłócenia ciszy nocnej. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują priorytetowo, ponieważ spokój mieszkańców jest dla nich priorytetem. Stąd także apel policjantów, aby widząc podobne sytuacje nie być obojętnym i poinformować o takim wydarzeniu dyżurnego. Pamiętajmy, że takie pokazy są nielegalne i bardzo łatwo podczas takiego „występu” o niebezpieczny wypadek, w wyniku którego ktoś może nawet stracić życie. Funkcjonariusze zapewniają także, że zgłoszenie o fakcie organizacji takiej „imprezy” można złożyć anonimowo.