Policjanci z Piaseczna uratowali życie

Policjanci z Piaseczna uratowali życie

Nie raz policjanci w całym kraju udowadniali, że ich mottem jest hasło „Pomagamy i chronimy”, a ich zadaniem nie jest tylko wlepianie mandatów. Kilka dni temu policyjni wywiadowcy z Piaseczna, mieli okazję uratować życie 45-letniemu mężczyźnie, który wskutek wypadku doznał zawału. Mężczyźnie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Od patrolu po ratunek życia

Patrolując ulice Piaseczna, policyjni wywiadowcy byli świadkami bardzo niebezpiecznie wyglądającej kolizji drogowej. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Zarówno kierowca, jak i pasażer jednego z pojazdów biorących udział w zdarzeniu wyszli z niego bez szwanku. Niestety, kierujący drugim pojazdem doznał obrażeń, jak się później okazało, był to zawał mięśnia sercowego.

Policjanci, widząc zły stan mężczyzny, zdecydowali się na natychmiastową interwencję, udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wzywając na miejsce zdarzenia oddział pogotowia ratunkowego. Pomocna okazała się również jedna z osób będąca naocznym świadkiem całego zajścia, która okazała się lekarką. Jej pomoc polegała na nadzorowaniu wszelkich czynności związanych z udzieleniem pomocy mężczyźnie. Poszkodowanym okazał się 45-latek, zamieszkujący na co dzień odległą Ostrołękę. Dzięki zdecydowanym i szybkim działaniom funkcjonariuszy udało się prawdopodobnie uratować mężczyźnie życie.

Według podanych do informacji publicznej informacji poszkodowany mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu, jednak jego stan jest stabilny i powoli wraca do pełnej sprawności.

Policjanci zachowali zimną krew

To nie pierwsza sytuacja, która pokazuje jaką odpornością na stres muszą cechować się funkcjonariusze. To właśnie dzięki zachowaniu stalowych nerwów są oni w stanie podjąć interwencję nawet w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach. Bardzo pomocne okazują się także liczne szkolenia, które pozwalają mundurowym jeszcze bardziej doskonalić wszelkie umiejętności, przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa obywateli. Serdecznie gratulujemy policjantom kolejnej świetnie przeprowadzonej akcji.