Popołudniowe otwarcie ronda Solidarności i planowane zakończenie innych prac drogowych

Popołudniowe otwarcie ronda Solidarności i planowane zakończenie innych prac drogowych

Zgodnie z ogłoszeniem przez wiceburmistrza Roberta Widza, rondo Solidarności przy cmentarzu parafialnym zostanie otwarte dla ruchu kołowego dzisiaj po południu. To wiadomość dotyczy przede wszystkim tych, którzy zmagali się z utrudnieniami podczas wjazdu na ulicę Gerbera od strony Sienkiewicza, która w ostatnim czasie była nieprzejezdna.

Robert Widz podkreślił, że prace na ulicy Gerbera są już na ukończeniu. – Pozostały tylko niewielkie prace porządkowe, które planujemy przeprowadzić w przyszłym tygodniu – powiedział Widz. – Mimo to, rondo Solidarności będzie już dzisiaj dostępne dla kierowców.

Kolejnym źródłem niedogodności dla mieszkańców było remontowanie nawierzchni na ulicy Żeromskiego. Sytuacja tam jest skomplikowana ze względu na występowanie licznych studzienek i głębokich wyrw. Niemniej jednak, według władz miasta, wszystkie prace mają zostać zakończone w ciągu najbliższego tygodnia.

Prace drogowe dotknęły również ulicę Sielską w Siedliskach, która przez kilka ostatnich miesięcy była w stanie remontu. Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował jednak podczas ostatniej sesji rady miasta, że pierwsza warstwa asfaltu została już położona. – Dzięki temu mieszkańcy mają już dojazd do swoich posesji – dodał burmistrz.