Poszukiwania 36-letniego uciekiniera z konwoju policyjnego

Poszukiwania 36-letniego uciekiniera z konwoju policyjnego

Siły policyjne intensywnie poszukują Michała Kostenckiego, 36-latka, który zdołał uciec z rąk funkcjonariuszy. Kostencki, będąc więźniem, uwolnił się z konwoju policyjnego, zaatakował dwóch policjantów i zbiegł sprzed budynku Sądu Rejonowego w Piasecznie. Policja udostępniła publicznie zdjęcie mężczyzny.

Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu relacjonował jak doszło do incydentu. Informował, że podczas transportu z aresztu w Grójcu do sądu w Piasecznie, 36-letni więzień brutalnie zaatakował policjantów. Jeden z nich został uderzony tak potężnie, że stracił przytomność. Drugi funkcjonariusz próbował obezwładnić Kostenckiego, ale niestety nie udało mu się to.

Internet obiegło nagranie z dramatycznej ucieczki więźnia. Jeżak dodał, że jeden z policjantów odniósł drobne zadrapania, drugi natomiast trafił na badania do szpitala w Piasecznie.

Policja podjęła natychmiastowe działania w celu odnalezienia uciekiniera i zamieściła jego wizerunek na swojej stronie internetowej. Komunikat opublikowany przez Policję Komendy Powiatowej w Piasecznie informuje o poszukiwaniach 36-letniego Michała Kostenckiego, podejrzanego o przestępstwo samouwolnienia się pozbawionego wolności (art. 242 Kodeksu karnego), które miało miejsce 22 czerwca 2023 roku przy ulicy Kościuszki 14 w Piasecznie.

Opis poszukiwanego mężczyzny precyzuje, że ma on 185 cm wzrostu i jest szczupły. Na lewym przedramieniu ma tatuaż przedstawiający smoka, a na lewym policzku widoczna jest charakterystyczna blizna. Nagranie z momentu ucieczki udostępniono w sieci przez Miejskiego Reportera.

Wszystkie osoby dysponujące jakimikolwiek informacjami o mężczyźnie lub jego obecnym miejscu pobytu są proszone o natychmiastowy kontakt z piaseczyńskimi funkcjonariuszami pod całodobowymi numerami telefonów: 47-72-45-213 oraz 510-172-291 lub numerem alarmowym 112. Możliwe jest również przesyłanie informacji za pośrednictwem e-maila na adres: [email protected]. Policja gwarantuje pełną anonimowość.