Poszukiwania 69-letniego mężczyzny nad jeziorem Piaseczno

Poszukiwania 69-letniego mężczyzny nad jeziorem Piaseczno

Na brzegu jeziora Piaseczno przeprowadzano operację poszukiwawczą mającą na celu znalezienie 69-letniego mężczyzny, którego rzeczy osobiste zostały odkryte na miejscowym pomoście. Do zawiadomienia o zaginięciu doszło poprzez zgłoszenie złożone przez córkę starszego pana. Na szczęście, po dwóch godzinach intensywnych poszukiwań okazało się, że nic mu nie dolega i jest w pełni zdrowy.

W sobotę, tuż po 14.00, funkcjonariusze policji otrzymali powiadomienie o możliwym zaginięciu 69-letniego mężczyzny spędzającego czas nad jeziorem Piaseczno w towarzystwie rodziny. Szokujące dla wszystkich było to, że jego ubrania i buty zostały odnalezione na miejscowym pomoście, podczas gdy sam zniknął. Córka zmarłego obawiała się najgorszego – że jej ojciec mógł utonąć.

„Z naszych początkowych ustaleń wynika, że kobieta spędzała czas na pomoście ze swoimi rodzicami. W pewnym momencie, wraz z matką, zdecydowały się na powrót do domu. Po krótkim czasie wróciła na pomost, ale nie znalazła tam ojca. Jego ubrania i obuwie zostały porzucone na barierce pomostu. Zaniepokojona sytuacją natychmiast powiadomiła swoich krewnych i wszyscy zaczęli go szukać” – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

W odpowiedzi na alarmujące zgłoszenie, służby ratunkowe natychmiast zostały zaalarmowane i rozpoczęły poszukiwania zarówno na lądzie, jak i na wodzie. W poszukiwaniach brała udział policja, straż pożarna oraz specjalistyczna grupa nurków.

„Po około dwóch godzinach intensywnych poszukiwań, mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. W trakcie akcji okazało się, że po prostu postanowił popływać i przebywał na drugim brzegu jeziora” – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Jak zaznaczyła policjantka, całą tę dramatyczną sytuację można było uniknąć, gdyby tylko 69-latek poinformował bliskich o swoim zamiarze pływania. „Pamiętajmy, pozostawienie rzeczy osobistych na brzegu jeziora może spowodować niepotrzebną mobilizację służb ratunkowych. Takie nieodpowiedzialne zachowanie generuje duże koszty, jakie niesie za sobą akcja poszukiwawcza. Ponadto ktoś inny może w tym czasie potrzebować pomocy. Właściwe zachowanie podczas wypoczynku nad wodą może zminimalizować ryzyko niepotrzebnych alarmów. Apelujemy o rozsadek podczas letniego wypoczynku nad wodą” – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.