Powstanie nowy rodzinny dom dziecka w Piasecznie

Powstanie nowy rodzinny dom dziecka w Piasecznie

Powiat piaseczyński otrzymał od miasta działkę na rzecz budowy nowego rodzinnego domu dziecka. Na tę inwestycję długo czekano. Dom powstanie z myślą o rodzinie, która obecnie opiekuje się dziesięciorgiem dzieci. Gmina ma nadzieję, że projekt uda się zakończyć do końca roku 2023.

Mnóstwo pilnych spraw społecznych w gminie

Piaseczno realizuje własne projekty społeczne i przy okazji wspiera działania całego powiatu. Zagospodarowanie działki przy ulicy 11 listopada jest wspólnym projektem powiatu i gminy. Cel przedsięwzięcia nie budzi wątpliwości. W Piasecznie powstanie nowy budynek domu rodzinnego, w którym zamieszkają dzieci pozbawione opieki własnych rodziców.

Spośród wielu spraw społecznych, w tym problemów ubogich rodzin, to właśnie domy dziecka są spychane na szary koniec. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzieci nie upomną się o swoje. To jednak ważne, byśmy my o nich pamiętali. Dzieci z rodzinnych domów dziecka zasługują na dobre życie, by mogły stać się dobrymi dorosłymi.

Dobre miejsce do życia dla dzieci

Na podarowanej przez gminę Piaseczno działce o powierzchni 2370 metrów kwadratowych zaplanowano budowę dużego domu, który zapewni komfort i bezpieczeństwo dla dużej rodziny. W budynku będzie miejsce dla około 7 sypialni, pomieszczenia gospodarczego i dużego salonu. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudza ogród, który ma być fantastycznym miejscem do zabawy i odpoczynku zamieszkałych w domu dzieci.

Dom wybudowany na działce przy ulicy 11 listopada zajmie rodzina zastępcza, która ma bardzo trudne warunki mieszkaniowe. W nieprzystosowanym, małym domu mieszkają opiekunowie wraz z dziesięciorgiem dzieci. Według przepisów w rodzinnym domu dziecka może mieszkać maksymalnie ośmioro dzieci na raz. Wyjątek stanowi obecność rodzeństwa, stąd piaseczyńska rodzina zastępcza jest tak duża.

Gmina liczy, że projekt uda się szybko zrealizować, by dzieci mogły przenieść się do lepszego domu jak najszybciej. My również trzymamy kciuki za szybką realizację przedsięwzięcia. Dzieci zasługują na to, co najlepsze.