Program bezpieczna droga do szkoły w Piasecznie

Program bezpieczna droga do szkoły w Piasecznie

Jak co roku włodarze miasta wraz z Policją oraz Strażą miejską przeprowadzają na terenie miasta akcję „Bezpieczna droga do szkoły” Akcja organizowana jest z myślą nie tylko o najmłodszych, ale także dla ich rodziców. Dzięki niej dowiedzą się oni, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na ich pociechy podczas drogi do szkoły oraz jak uchronić przed nimi swoją pociechę.

Jakie działania będą prowadzone?

Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. W związku z tym we wrześniu zobaczyć będziemy mogli zdecydowanie większą ilość patroli policji. Zwłaszcza będą oni patrolować okolice szkół na terenie naszego miasta, aby zapewnić większą dozę bezpieczeństwa w ich okolicach. Policjanci oraz Straż Miejska będą miały za zadanie napominać także dorosłych, aby zwracali większą uwagę kierując pojazdem, zwłaszcza przejeżdżając w okolicach szkół.

Oczywiście akcja to nie tylko więcej patroli, odbędzie się także wiele wydarzeń w szkołach, które mają na celu uwiadamiać dzieci już od małego, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nasze pociechy podczas drogi do szkoły. Z pewnością podczas tego typu akcji, zwiększy się świadomość wśród młodego pokolenia. Dla rodziców przygotowano także specjalne broszury informacyjne, zwracające uwagę, jakie kroki mogą oni podjąć, aby uczynić drogę dziecka bezpieczniejszą. Dowiem się z niej między innymi, że warto z dzieckiem przećwiczyć drogę, którą będzie ono pokonywało każdego dnia, znajdą się tam także informacje odnośnie podróży dziecka w komunikacji miejskiej oraz wiele innych przydatnych informacji, dzięki którym nasze dziecko będzie bezpieczniejsze.

Sama akcja jednak to nie tylko uświadamianie, zostały także podjęte różnego rodzaju prace remontowe, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. Powstaną specjalne strefy uspokojonego ruchu, których zadaniem jest celowe ograniczenie prędkości na odcinkach znajdujących się w okolicach placówek edukacyjnych, a także zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że w niedalekiej okolicy znajduje się szkoła i proszeni są zachowanie szczególnej ostrożności.

Cieszymy się, że władze miasta co roku organizują tego typu akcje. Dzięki nim wzrasta świadomość zarówno naszych pociech, ale także dorosłych, którzy dzięki tego typu strefom zdają się bardziej ostrożni.