Przedświąteczna gorączka. Uważaj na drogach!

Przedświąteczna gorączka. Uważaj na drogach!

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu i ludzi coraz bardziej ogarnia przedświąteczny szał przygotowań. To ostatnie dni na zrobienie zakupów, zdobycie prezentów, a do tego jeszcze musimy normalnie pracować. Ogólna gorączka przygotowań jest bardzo widoczna na drogach, gdzie w ostatnim czasie zrobiło się szczególnie niebezpiecznie.

Wypadek pod Auchan

Do nietypowego zderzenia doszło przy ulicy Puławskiej. Kiedy ciężarówka zatrzymała się na drodze, nagle z impetem wjechały w nią dwa samochody osobowe. Kierowcy prawdopodobnie za późno zorientowali się o tym, że pojazd ciężarowy się zatrzymał. Do wypadku doszło na pasie prowadzącym do Piaseczna.

Na miejscu szybko pojawiły się odpowiednie służby. Z dostępnych informacji wynika, że w wyniku wypadku nikt poważnie nie ucierpiał. Zauważalnym skutkiem były natomiast duże utrudnienia na drodze.

Potrącony łoś na drodze z Piaseczna

Niebezpiecznie jest również przy lesie. Nadmierna prędkość, śliska jezdnia: o wypadek nietrudno. Do tego dochodzą również leśne zwierzęta. Kilka dni temu pod samochód wpadł łoś. Pasażerom auta na szczęście nic się nie stało, ale zniszczenia były duże. Warto również wspomnieć, że sam łoś, mimo swoich rozmiarów, nie przeżył wypadku.

Wypadki na drogach przyczyniają się do zmniejszania liczebności rozmaitych gatunków zwierząt, które w starciu z pojazdami nie mają szans. Przy zderzeniach z sarnami, jeleniami i łosiami często cierpią również ludzie, a przecież istnieje sposób, by zmniejszyć ryzyko takich zdarzeń. Wystarczy zachować większą ostrożność i zwolnić. Wszyscy spieszymy się do swoich spraw, ale lepiej być w domu 20 minut później, niż stać kilka godzin na drodze, czekając na policję. W gorszym scenariuszu możemy znaleźć się w szpitalu, co opóźni powrót do domu o kilka dni.

Apelujemy o ostrożność na drogach i życzymy wszystkiego dobrego na nadchodzące święta Bożego Narodzenia! W bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym może pomóc Ci serwis InfoDrogowe.pl.