Reakcja społeczności Piaseczna na koncepcję nowego ratusza i centrum kultury

Reakcja społeczności Piaseczna na koncepcję nowego ratusza i centrum kultury

Propozycje dotyczące nowej konstrukcji ratusza oraz sali widowiskowo-teatralnej nie spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Wywołało to pytania odnośnie przyszłości planowania i projektowania centralnej części miasta.

W minionym tygodniu, lokalne władze Piaseczna ogłosiły laureata konkursu na projekt grupy budynków w samym sercu miasta, ograniczonej przez ulice Sierakowskiego, Rynkową, Zgodę i kanał rzeki Perełka. „To zmiana, jakiej nie było od XI wieku! Właśnie dowiedzieliśmy się, kto zwyciężył w konkursie architektonicznym na projekt nowego ratusza oraz centrum kultury z salą widowiskową mogącą pomieścić 500 osób” – czytaliśmy w oficjalnym komunikacie gminy na platformach social media.

Zgodnie z informacją podaną przez gminę Piaseczno, dwuetapowy konkurs został przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). Autorem zwycięskiego projektu są specjaliści z pracowni JSK Architekci oraz biura HPP Architekten. Założenia projektu przewidują zabudowę całej ulicy Sierakowskiego, począwszy od budynku zwanego „Starą Łaźnią”, a kończąc na istniejącym obecnie parkingu. Miejsca parkingowe mają być przeniesione do nowo powstałego parkingu podziemnego – podano w komunikacie.