Remont dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

Remont dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

Mija już rok, odkąd Powiatowy Urząd pracy zmienił swoją siedzibę, obecnie mieści się on przy ul. Czajkiewicza. Na chwilę obecną twa remont starego obiektu, który mieścił się przy ul. Szkolnej 20. Co powstanie w miejscu dawnego urzędu pracy? Zapraszamy do Lektury.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

To właśnie ten obiekt powstanie w miejscu dawnej siedziby Urzędu pracy. Obiekt ten przeznaczony będzie dla dzieci i młodzieży, które nie radzą sobie z problemami. Dzięki powstaniu takiego centrum, dzieci i młodzież w trudnych chwilach będą mogły zaczerpnąć fachowej pomocy, która jest im w tym okresie tak bardzo potrzebna. Warto także nadmienić, że w tym miejscu powstanie oddział dzienny, w którym dzieci będą przeważnie spędzać od 6 do 8 godzin dziennie. Oczywiście zajęcia te będą połączone z Edukacją Szkolną.

To nie pierwsza tego typu placówka w naszym powiecie. Znane są cztery lokalizacje tego typu placówek na terenie naszego powiatu. Mowa tutaj o placówkach mieszczących się na Mrokowie, Tarczynie, Piasecznie oraz na Górze Kalwarii. Nowy obiekt będzie zarówno Oddziałem dziennym, jak i głównym oddziałem Centrum. Wsparcie dla jego działalności wykazują liczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne usytuowane w wielu miejscach w naszym mieście, ale także między innymi Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Cieszymy się, że Włodarze miasta przeznaczyli obiekt dawniej funkcjonujący jako Urząd Pracy na siedzibę Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieje, że nowy oddział będzie niezmiernie pomocny w leczeniu pacjentów i interesantów. Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia prac remontowych na terenie obiektu.