Renomowany autor kryminałów, horroru i fantastyki, Jakub Ćwiek, pojawi się na spotkaniu w Bibliotece Głównej w Piasecznie

Renomowany autor kryminałów, horroru i fantastyki, Jakub Ćwiek, pojawi się na spotkaniu w Bibliotece Głównej w Piasecznie

Już jutro Biblioteka Główna w Piasecznie stanie się miejscem wyjątkowego spotkania. Do tej prestiżowej instytucji zawita bowiem Jakub Ćwiek, znany i ceniony pisarz specjalizujący się w literaturze kryminalnej, horrorowej oraz fantasy.

Autor, który na ten wieczór przyjmie rolę Mikołaja, obdarzy uczestników prezentami! Jego obecność w bibliotece potrwa jednak zaledwie pół godziny, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą jego książek w celu zdobycia cennego autografu!

Jakub Ćwiek to twórca ponad trzydziestu dzieł literackich. Do najbardziej znanych należą fantastyczne cykle Kłamca i Chłopcy, mroczny horror Ciemność płonie, jak też noir kryminały z cyklu Grimm City. Od czterech lat autor koncentruje się na gatunku crime, dążąc do odkrycia niekonwencjonalnych tropów literackich.

Zaowocowało to powstaniem serii Drelich – sensacyjnej opowieści pisanej zgodnie z zasadami gatunku, ale utrzymanej w pełni realistycznym tonie. W tworzeniu tej serii Ćwiek korzystał z pomocy różnych specjalistów, w tym ekspertów od choreografii walk.

Ćwiek współtworzy również projekty z Wojciechem Chmielarzem, a ich najnowsze dzieło to kryminalny serial radiowy „Niech to usłyszą”, emitowany przez Radio Zet. Jakub Ćwiek poza byciem uznanym pisarzem to także ojciec dwójki dzieci i zagorzały fan popkultury, który z radością podąża jej ścieżkami.