Spowodował śmiertelny wypadek. Policja poszukiwała go dwa dni!

Spowodował śmiertelny wypadek. Policja poszukiwała go dwa dni!

Kilka dni temu w miejscowości Warszawice doszło do dramatycznego wypadku. Na trasie DW 805 zginął 43-letni mężczyzna śmiertelnie potrącony przez jednego z uczestników ruchu drogowego. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a policjanci mieli niewiele informacji mogących pomóc w śledztwie. Mimo to udało się dotrzeć do kierowcy, który pozostawił śmiertelnie potrąconego człowieka w rowie przy drodze.

Przerażający wypadek na drodze wojewódzkiej 805

Policjanci otrzymali informację o tragicznym wypadku we wtorek. Natychmiast ruszyli na odcinek DW 805 wskazany przez świadków zdarzenia. Niestety, sprawca uciekł z miejsca wypadku, a o jego samochodzie wiedziano niewiele. Mimo szczerych chęci świadkowie nie potrafili wskazać ani dokładnej nazwy auta, ani tym bardziej numeru rejestracyjnego.

Policjantom nie pozostało nic innego, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, a następnie rozpocząć poszukiwania na podstawie skąpych śladów. Największą szansą na odnalezienie kierowcy, który pozostawił śmiertelnie potrąconego człowieka, były nagrania z kamer monitoringu. W sprawę zaangażowało się kilka jednostek i rozpoczęto przeglądanie dostępnych materiałów z powiatu i województwa.

Sprawca wypadku odnaleziony

Po dwóch dniach wytężonej pracy udało się trafić na ślad sprawcy. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Piaseczna. Mężczyzna przebywał w swoim mieszkaniu, gdzie został także zatrzymany przez policję. W chwili zatrzymania 42-latek był pod wpływem narkotyków i w takim stanie znalazł się w celi. Obecnie czeka na zakończenie śledztwa i wyrok będący konsekwencją jego czynu.

Pozostawienie potrąconego śmiertelnie człowieka na drodze już kwalifikuje kierowcę z Piaseczna do kilkuletniego wyroku. Wciąż nie wiadomo jednak, jakie dokładnie były okoliczności zdarzenia. Jeśli do wypadku doszło z winy pieszego, 42-letni kierowca może liczyć na niższy wyrok. Jeśli jednak pieszy nie złamał w żaden sposób przepisów, mieszkaniec Piaseczna nie będzie mógł liczyć na żadne okoliczności łagodzące.

Potrącenia pieszych zdarzają się bardzo często. O podobnym zdarzeniu pisano w artykule: Groźne potrącenie w Brodnicy. Kierująca straciła prawo jazdy.