Starsza kobieta zginęła pod kołami śmieciarki

Starsza kobieta zginęła pod kołami śmieciarki

W czwartek 27 października doszło w Piasecznie do tragicznego wypadku. 85-letnia kobieta wpadła pod koła cofającej śmieciarki. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Życia kobiety nie udało się uratować. Policjanci badają okoliczności zdarzenia.

Zaskakujący wypadek w Piasecznie

Do groźnego wypadku doszło na ulicy Szkolnej — kierujący ciężarówką do odbioru odpadów potrącił 85-letnią kobietę. Policjanci z Komendy Powiatowej w Piasecznie otrzymali zgłoszenie tuż przed 9:00 rano. Z wezwania wynikało, że potrącona przez śmieciarkę kobieta wciąż znajduje się pod pojazdem. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce. Wezwano również karetkę pogotowia i straż pożarną, dzięki czemu rannej 85-latce szybko udzielono pomocy. Trzy zastępy straży pożarnej pracowały nad tym, by bezpiecznie wyjąć ranną 85-latkę spod ciężarówki. Początkowo istniały duże szanse na to, że kobieta przeżyje koszmarny wypadek, ale niestety, 85-latka zmarła w szpitalu.

Policjanci badają okoliczności zdarzenia. Na ten moment wiadomo, że kierowca śmieciarki był trzeźwy w momencie zdarzenia. Ruch na ulicy Szkolnej był całkowicie wstrzymany przez wiele godzin.

Nieszczęśliwy wypadek, czy brak ostrożności?

Ciężarówki do wywozu odpadów, czyli tak zwane śmieciarki, z reguły poruszają się bardzo wolno. To duże pojazdy, których prowadzenie utrudnia ograniczona widoczność tego, co znajduje się z tyłu pojazdu. I mimo że kierowcy śmieciarek są zobowiązani do zachowywania szczególnej ostrożności, to w istocie mogą nie dostrzec pieszego, jeśli ten podejdzie z wyjątkowo nieszczęśliwej strony. Okolicznościami wypadku w Piasecznie zajmuje się policja. My natomiast ostrzegamy przed nieostrożnym przechodzeniem przez jezdnię, nawet jeśli jest to spokojna droga osiedlowa. Pamiętajmy, że człowiek w starciu z samochodem ma nikłe szanse na zachowanie zdrowia lub życia.