Staruszka zatrzymana za handel heroiną

Staruszka zatrzymana za handel heroiną

Trudno w to uwierzyć, ale handlujący narkotykami emeryci najwyraźniej nie występują tylko w filmach. Jedną z takich osób zatrzymano ostatnio w Piasecznie. 72-letnia kobieta ma na swoim koncie poważne przestępstwo z powodu handlowania heroiną. Paczki dla klientów pakowała w pudełeczka od zapałek.

Babcia Basia dilerem heroiny

Można sądzić, że emeryci są zupełnie poza podejrzeniami policjantów. O pracy mundurowych przeciętny Kowalski wie jednak niewiele. Funkcjonariusze badają różne tropy i analizują poszlaki, które ostatecznie zawsze doprowadzają do lokalnych handlarzy narkotykami. Wszelkie środki ostrożności stosowane przez dilerów są policjantom doskonale znane. I o ile na upartego tak popularną marihuanę można uznać za narkotyk niskiej szkodliwości, o tyle heroina jest narkotykiem prowadzącym do śmierci. Z tak ciężkim typem używki nie ma żartów.

Nie wiadomo, czy 72-latka do końca zdawała sobie sprawę, jak niebezpieczny towar sprzedaje. Pewne jest, że w narkotykowy biznes wkręcił ją 39-letni znajomy, znany policji jako przestępca narkotykowy. Wiek kobiety sprawia, że nieświadomie szukamy dla niej usprawiedliwienia, ale bycie emerytem nie świadczy

Jak doszło do zatrzymania?

Policjanci z Piaseczna od dłuższego czasu zdawali sobie sprawę, że lokalny diler heroiny mieszka w konkretnym bloku na terenie piaseczyńskiego osiedla, także funkcjonariuszom znanego. Pozostało więc ustalić, kto jest dilerem. Po zdobyciu informacji na temat mieszkania dilera mundurowi postanowili przeprowadzić akcję zatrzymania. Obyło się bez spektakularnych ucieczek, bo dilerem okazała się 72-letnia kobieta.

Policjanci zjawili się pod drzwiami mieszkania w ubraniach cywilnych. Tym sposobem stali się przypadkowymi świadkami przekazania heroiny, zamkniętej w pudełku po zapałkach. Emerytka przekazywała pakunek 36-letniej klientce. Przyłapana na gorącym uczynku nie miała jak się bronić.

Przeszukanie mieszkania kobiety ujawniło zapiski dotyczące sprzedaży, a także kolejne porcje narkotyku. W mieszkaniu przebywał również 39-letni przestępca narkotykowy. Zarówno handlarze, jak i klientka otrzymali zarzuty. 72-latkę do czasu rozprawy objęto dozorem policyjnym.